Araç Sigortasında Bilinmesi Gereken 6 Önemli Detay

Sigorta sektörü eskiye oranla gelişme gösterse de  araç sigortaları, trafik ve kasko sigortaları ile ilgili uygulamalar tam anlamıyla sürücülerin kafasında oturmuş değil. Özellikle trafik sigortasındaki serbest tarife uygulaması hakkında yanlış ve eksik bilgilendirmeden kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor. Trafik sigortasında bahsedilen serbest tarife uygulaması ile ile ilgili anlatılmak istenen, aracınız için farklı şirketlerin sigorta tekliflerini alıp, değerlendirebileceğiniz. Özellikle online yapılan sigorta sorgulamalarında da; karşılaştırma yapmanın avantajı net görülebiliyor.

En uygun, en doğru sigortayı seçme özgürlüğünü sunan bu uygulamayı anlamak için ise serbest tarife uygulaması ile ilgili detayları ve trafik sigortasına kazandırdıklarını öğrenmekte fayda var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik ve Kasko Sigortasındaki Uygulamalar

1) Trafik sigortalarının serbest tarife uygulaması 2008 yılında devreye girmiş bir uygulamadır.

2) Trafik sigortası yaptırma ruhsatı bulunan birçok sigorta şirketi bulunur ve serbest tarife uygulamasını daha işlevsel kılar. Çünkü; bu şirketlerin her biri araç türlerine ve trafiğe çıkılan ile göre farklı prim teklifleri sunmakta, bu değişkenler ölçüsünde sigorta yapmaktadır. Araç türüne göre teklif edilen sigorta fiyatı değişecektir. Şirketler arasında fiyat araştırması yapmak uygun prim bulabilmek adına önemlidir.

3) Trafik sigortası primlerini daha kolay araştırabilmek, sorgulama yapabilmek online işlemlerle artık çok daha kolaylaştı.

4) Trafik sigortası primleri ortalamaları her yıl değişse de birden fazla hasar yapmış araçların primlerinde artış olması olağan.

5) Kasko sigortalarındaki düzenlemelerde ise uygulamadaki karışıklıkların giderilmesi amaçlanmıştır. Pert halindeki araç rayiç bedeli nasıl etkilenir, araç nerede tamir edilir vb. önemli noktalarda düzenleme olmaması sigorta tüketicilerinin en sık şikayetlerinden. Hasar meydana geldikten sonra yaşanabilecek tartışma ve belirsizliklerin giderilmesi ve tüketicilerin aydınlatılması adına sigorta poliçesi hazırlanırken merak edilebilen detaylar paylaşılmalıdır.

Araç sigortaları ile ilgili daha fazla bilgi almak için; ''Araç Sigorta Ücretleri Nereden Nasıl Sorgulanır?'', ''Araç Sigorta Hesaplama İncelikleri'' ve ''Araç Sigorta Primlerini Düşürmek Mümkün mü?'' başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Her yıl farklı söylentiler çıkan  trafik sigortası ve kaskonuza en doğru şekilde ulaşmanın yolu araç sigortaları hakkında bilinçlenmekten, poliçeye en hızlı şekilde ulaşmanın yolu ise araç sigortası sorgulaması ile Sigortam.net’ten geçiyor. 

Siz de Sigortam.net’in ister online avantajlarını değerlendirin, isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL