46.404 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracın Kayıtlı Olduğu İl, Trafik Sigortası Primini Etkiler mi?

17 Kasım 2015

Trafik sigortasının yapılması zorunluluğu her sürücü içine geçerlidir ve sigorta poliçesi primine etki eden birçok farklı faktör bulunur. 

Ancak bunların başında aracın kayıtlı olduğu il gelir. Özellikle yoğun trafiğin ve farklı nedenlerden dolayı riskin olduğu yerlerde prim tutarı daha yüksektir. Primi etkileyen bu yoğunluğa il trafik hasar yoğunluğu adı verilir.

Trafik sigortası primlerine etki eden faktörleri öğrenerek ve müdahale edebileceklerinizi değerlendirerek olası risklere karşı bütçenizi kontrole alabilir, ihtimaldeki giderlere karşı güvende olursunuz.

Aracın kayıtlı olduğu il dışında trafik sigortası primlerine etki eden faktörler de vardır; aracın kazaya karışıp karışmadığı, karışması durumunda kazanın kaç kez yaşandığıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta şirketleri trafik sigortası tarife ve talimatlarında belirtilen oranlarla hasarsızlık indirimi yahut prim artırımı uygulaması yaparlar.Bir veya birden fazla kaza geçirmiş taşıtların trafik sigortası primi kaza yapmayan araçlara göre yüksek olacaktır.

Zorunlu trafik sigortası primine etki eden kazaya karışılması veya hiç kaza yapılmamış olması hali araç satılana kadar devam edecektir.

Araç sahibine bağlı olarak farklılaşan prim oranı araç türüne göre de değişmektedir. Örneğin; aracın kamyonet, minibüs, kamyon, otobüs gibi farklı modellerde olması fiyata etki eder.

Sigorta primini etkileyen bir diğer faktörde araca ait poliçenin vaktinde yenilenmesidir, yenilemenin gecikmesi fiyatlara olumsuz etki edecektir.

Trafik sigortası sorgulaması yapın, uygun sigorta primleri ile sigortalanma fırsatını kaçırmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan Sigortam.net’in uzmanlarından destek alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?