Aracın Kayıtlı Olduğu İl, Trafik Sigortası Primini Etkiler mi?

Trafik sigortasının yapılması zorunluluğu her sürücü içine geçerlidir ve sigorta poliçesi primine etki eden birçok farklı faktör bulunur. 

Ancak bunların başında aracın kayıtlı olduğu il gelir. Özellikle yoğun trafiğin ve farklı nedenlerden dolayı riskin olduğu yerlerde prim tutarı daha yüksektir. Primi etkileyen bu yoğunluğa il trafik hasar yoğunluğu adı verilir.

Trafik sigortası primlerine etki eden faktörleri öğrenerek ve müdahale edebileceklerinizi değerlendirerek olası risklere karşı bütçenizi kontrole alabilir, ihtimaldeki giderlere karşı güvende olursunuz.

Aracın kayıtlı olduğu il dışında trafik sigortası primlerine etki eden faktörler de vardır; aracın kazaya karışıp karışmadığı, karışması durumunda kazanın kaç kez yaşandığıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta şirketleri trafik sigortası tarife ve talimatlarında belirtilen oranlarla hasarsızlık indirimi yahut prim artırımı uygulaması yaparlar.Bir veya birden fazla kaza geçirmiş taşıtların trafik sigortası primi kaza yapmayan araçlara göre yüksek olacaktır.

Zorunlu trafik sigortası primine etki eden kazaya karışılması veya hiç kaza yapılmamış olması hali araç satılana kadar devam edecektir.

Araç sahibine bağlı olarak farklılaşan prim oranı araç türüne göre de değişmektedir. Örneğin; aracın kamyonet, minibüs, kamyon, otobüs gibi farklı modellerde olması fiyata etki eder.

Sigorta primini etkileyen bir diğer faktörde araca ait poliçenin vaktinde yenilenmesidir, yenilemenin gecikmesi fiyatlara olumsuz etki edecektir.

Trafik sigortası sorgulaması yapın, uygun sigorta primleri ile sigortalanma fırsatını kaçırmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan Sigortam.net’in uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL