Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?

Deneyimlerimize göre sigortalıların en sık karşılaştığı hasarlardan birinin de park halinde meydana gelenler olduğunu görüyoruz. Aracınızın park halindeyken bir hasar görmesi halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem problem yaşamamanızı hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Aracınıza zarar veren kişi olay yerindeyse;

Aracınıza zarar veren kişinin zorunlu trafik sigorta poliçesinin olup olmadığını sormalısınız ve varsa mutlaka bir kopyasını almalısınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Aracınızı yerinden oynatmadan maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı doldurmalısınız.

Size zarar veren karşı taraf belli ise ve zorunlu trafik poliçesinden hasar talebinde bulunacaksanız, en geç beş iş günü içerisinde sigorta şirketini arayarak hasar ihbarı yapmalısınız.

Eğer zarar veren kişi belli değilse ve kasko poliçenizden hasar talebinde bulunacaksanız;

Size en yakın polis karakoluna başvurarak zabıt tutturmalısınız. Tutulan zabıtta size zarar veren kişinin kusurlu olduğunun vurgulanmasını istemelisiniz. Çünkü zorunlu trafik poliçesinden tazminat talebinde bulunacağınızdan karşı tarafta kusur olduğu görülemezse sigorta şirketi kusur durumuna göre hasar tazminatını ya ödemeyecektir ya da kusur nispetinde ödeme yapacaktır.Poliçenizi satın aldığınız acenteyi veya sigorta şirketini 5 iş günü içinde arayarak hasar ihbarında bulunmalısınız.
 

Benzer İçerikler

Ehliyet sınıfları 2019 Nelerdir?Ehliyet sınıfları 2019 güncel bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ehliyet sınıfları ve...yaşları hakkındaki detaylar, sınıflara göre sürme yetkisi verilen motorlu araçlar hakkında merak ettiklerinize buradan...ulaşabilirsiniz. Peki ehliyet sınıfları nelerdir? Ehliyet sınıflarına göre yaş ve denetim kriterleri hakkında...da bilgi almak istiyorsanız
"Ehliyet Alma Şartları...2019" yazımızı okuyabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]

Ehliyet Sınıfları...Nelerdir?

ehliyet sınıfları           A1 ehliyet, A2 ehliyet, B...sınıfı ehliyet gibi ehliyet sınıfları 2019 hakkındaki tüm detaylar yazımızın devamında. M: M sınıfı sürücü belgesi 2, 3 veya 4 tekerlekli motorlu bisikletleri (moped)...kullanan sürücülere verilir.

A Sınıfı Ehliyetler

A1: Silindir hacmi...125 cm³, gücü 11 KW ve gücünün toplam ağırlığına oranı 0.1'i geçmeyen sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli ve gücü 15 KW'ı...geçmeyen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir. A2: Bu sınıftaki...ehliyetler ise gücü 35 KW'ı geçmeyen ve gücünün toplam ağırlığı 0.2'yi geçmeyen sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli...motosikletler ve gücü 15 KW'yi geçmeyen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir. A: Bu sınıftaki sürücü belgesi sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ve gücü 15...KW'ı geçen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir.

B Sınıfı Ehliyetler

B1: Net motor gücü 15 KW ve net ağırlığı 400 kg, yük taşımacılığı için ise net...ağırlığı 550 kg'ı geçmeyen 4 tekerlekli motosikletler için geçerlidir. B: Otomobil ve kamyonet kullanacak olan sürücüler için geçerlidir. Ayrıca bu sınıftaki ehliyet...sahipleri 4250 kg'ı geçmeyen birleşik araçları da kullanabilirler. BE: B...sınıfı ehliyetle kullanılan araçlara takılan ve yük ağırlığı 3500 kg'ı geçmeyen römork ya da yarı römorklü birleşik...araçlarda geçerlidir.

C Sınıfı Ehliyetler

C1: Azami yük...ağırlığı 3500 kg üzerinde bulunan ve 7500 kg'ı geçmeyen kamyon ve çekici gibi araçlarda geçerlidir. C1E: C1 sınıfı ehliyete sahip kişilerin kullandığı ve azami yük ağırlığı 750 kg'ı geçen...römork ya da romorklardan oluşan ve katar ağırlığı 12000 kg'ı geçmeyen, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olanların ise 3500...kg geçen ve katar ağırlığı 12000 kg'ı geçmeyen römork veya römorklardan oluşan araçlar için geçerlidir. C: Kamyon veya çekici kullanacakları için geçerlidir. CE: C sınıfı sürücü belgesine sahip olup, bu sınıftaki araçlara takılan ve ağırlığı 750...kg'ı geçen römork ve yarı römork araçlar için geçerlidir.

D Sınıfı Ehliyetler

D1: Minibüs kullanacak sürücüler için geçerlidir. D1E: D1 sürücü belgesi ile kullanılan araçlara takılan ve azami ağırlığı 750 kg'ı geçen...römorklü araçlar için geçerlidir. D: Otobüs ve minibüs kullanacak...sürücüler için geçerlidir. DE: D sınıfı sürücü belgesine sahip ve D...sınıfı kapsamındaki 750 kg2ı geçen römorklü araçlar için geçerlidir.

Diğer Ehliyet Sınıfları

F: Lastik tekerlekli traktör kullanacaklar için geçerlidir. G: İş makinesi türüne giren motorlu araçlar için geçerlidir. K: K sınıfı sürücü belgesi ise araç kullanmayı öğrenen sürücü adaylarına eğitim ve sınav...süresince verilir.

Bütçenizi Trafik Risklerine Karşı Koruyun!

Trafikte aracınızın başına gelebilecek küçük ya da...büyük kazalara karşı araç sigortalarınızı yaptırarak önlem alabilirsiniz. Trafik sigortanızı yaptırarak karşı tarafa...verebileceğiniz hasar masraflarını, kasko sigortanız ile ise kendi aracınızın başına gelebilecek hasar masraflarını sigorta...şirketiniz öder. Bu sebeple geç olmadan aracınızı güvenceye alın, hem de hemen! Nasıl mı, Sigortam.net'ten sadece 2 dakikada kasko teklifi ve trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. Teklif...alarak en uygun fiyatlara anında ulaşır, 20 sigorta şirketi arasından teklifleri karşılaştırabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL