Şimşek’ten Trafik Sigortası Uyarısı

Uzun süredir trafik sigortası primlerinde düşüş yaşanması için ciddi reformlara imza attıklarını ifade eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, tüm çalışmalara rağmen primlerde %8’lik bir düşüşün gerçekleştiğini belirterek, bu düşüş oranının yeterli olmadığını söyledi.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

“Trafik Sigortası için Gerekli Adımları Attık”

Geçen yılın ortalarından itibaren Türkiye’deki hasar maliyetlerinin yükselmesiyle beraber, sigorta şirketlerinin de primlerde artışa gittiğini vurgulayan Şimşek, bu tablo üzerine hem sigorta şirketlerini rahatlatmak, hem de vatandaşların  daha uygun fiyata poliçelerine sahip olma şansını sunmak için önemli tedbirler aldıklarını söyledi. Özellikle sigorta şirketlerinin en fazla şikayet ettikleri konu olan geriye yönelik tazminat kararları için yargısal düzenlemelere gittiklerini hatırlatan Şimşek, 26 Nisan 2016 tarihinde çıkartılan kanunla sigorta şirketlerine hasar maliyetlerinde daha ön görülebilir bir alan açtıklarını belirtti. Şimşek, bu çalışmaların beraberinde primlerde şeffaflık sağlanması ve vatandaşların rekabet koşullarından yararlanarak poliçelerine daha uygun primlerle sahip olmaları için SBM kanalıyla teklif alma imkanı getirdiklerine dikkat çekti.

“Bundan Sonraki Süreçte Top Sigorta Şirketlerinde”

Yapılan bu çalışmalara rağmen primlerdeki düşüşün %8’de kaldığını hatırlatan Şimşek, bu prim seviyesinin daha da düşmesi gerektiğine vurgu yaparak fiyatlarda kural ihlali yapan şirketlere ceza uygulandığını söyledi. Kendilerinin trafik sigortası fiyatlarının düşmesi için gerekli tüm adımları attıklarını belirten Şimşek, bundan sonraki süreçte şirketlerin fiyat politikalarını gözden geçirmeleri gerektiğini ifade etti.

2017’de Araç Sigortası Fiyatları Düşecek mi?

Resmi makamlardan gelen açıklamalar ve sürücülerin tepkilerine rağmen araç sigortası fiyatlarının 2017’de düşeceği yönünde bir yorumda bulunmak ne yazık ki mümkün değil. Çünkü yapılan yargısal değişiklikler ve uygulamalara rağmen poliçe primlerini belirleyen farklı kaynakları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Örneğin döviz kurunda yaşanan beklenmedik artışın 2017’de araç hasar maliyetlerini ne derecede etkikeyeceği henüz bilinmiyor.

En Uygun Fiyata Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Trafik sigortası fiyatlarında süren karmaşadan sıkıldıysanız ve poliçenizi en uygun fiyata, en kısa sürede yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem belli. Hemen omline olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak 2017 trafik sigortası fiyatları için teklif alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle, kolayca sahip olun. 

Benzer İçerikler