444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bayramda Trafiğe Çıkacaklar Dikkat!

Her geçen gün trafikteki araç sayısının artması, dikkatsiz araç kullanımıyla birlikte trafik kazalarının yaşanmasına neden oluyor. 2014 yılın Ramazan Bayramı’nın da yaklaşmasıyla trafik yoğunluğu fazlalaşıyor.

Bayram zamanları yaşanan trafik kazalarının sayısı ne yazık kı ülkemizde çok fazla. Bu nedenle mutlaka kazalara karşı tedbir alınması gerekiyor. Bu tedbirlerin en başında sigorta yaptırmak geliyor.

Türkiye’de yıl bazında 1 milyona yakın trafik kazası gerşekleşiyor. Yaralanan ve yaşamını yitirenlerin sayısı da ne yazık ki çok fazla oluyor. Bu kazalar ülke ekonomisini de olumsuz yönde etkiliyor ve yılda 4 milyar dolar zarara uğratıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Türkiye’de yaklaşık 18 milyon 300 bin araç sahibi var. Bu kişilerin %15’nin ise trafik sigortası yok. Bazı kişiler bilmediğinden bazıları ise bilerek sigorta yaptırmıyorlar. Bazıları ise, poliçe yenileme gününü kaçırıyorlar. Trafik sigortasının öneminin çok iyi anlaşılması lazım. Zorunlu trafik sigortası mecburi olmasının dışında kaza durumunda karşı tarafta yaralanan kişilerin tedavi masraflarını üstleniyor ve sürücü bu parayı ödemekten kurtuluyor. Küçük primler ödeyerek bütçesini büyük masraflara karşı koruyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’nin bilgilerine göre, 2013 yılının Ramazan Bayramı’nda yaşanan trafik kazalarında ne yazık ki 86 kişi hayatını kaybetmiş ve 4 bin 711 kişi de yaralanmıştır. Kurban Bayramı’nda ise, 3 bin 319 kaza yaşanmış, yaşamını yitirenlerin sayısı 131’ken, yaralananların sayısı da 6 bin 738 kişiye ulaşmıştır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre ise, bayramda yaşanan trafik kazalarının yarısından fazlası 12.00-16.00 zaman diliminde gerçekleşiyor. En ağır hasarlı kazalar ise bayramın ilk günü ve son gününde meydana geliyor.

20 Milyon TL’lik Ceza Kesildi

Geçen yıl meydana gelen 1 milyon 207 bin 354 trafik kazasından 1 milyon 46 bin 48’i maddi hasarlı yaşandı. EGM ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden derlenen bilgiye göre ise, 2014 yılının ilk 5 ayında 550 binin üzerinde trafik kazası gerçekleşti. Emniyet birimleri ise yine aynı dönemde denetim yaparken 1 milyar 20 milyon TL’lik ceza kesti.

Ülkemizde bu kadar fazla kazalar yaşanırken yine sigortalılık oranı çok az. Bazı şehirlerde bu oran 40’lara ulaşıyor. Kamyon, kamyonet gibi araçlar da ise bu oran %50’nin üzerine çıkıyor. Bu nedenle risklere karşı mutlaka trafik sigortasının yaptırılması gerekir. Sigortam.net üzerinden trafik sigortası sorgulaması yaparak en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

  


Benzer İçerikler

Ehliyet ve Plakada Çip Dönemi Başlıyor

Riskli sürücünün sigorta primi artacak. Kırmızı ışıkta geçen, alkollü araç kullanan, aşırı hız yapan, emniyet kemeri takmayan sürücünün sigorta primi yükselecek. 

Devamını Oku

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı

Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın trafik sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar tatmin etmedi.      Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten Geldi Tüm bu […]

Devamını Oku

Yeni Ehliyet Alacaklar Yaşadı!

Yeni Ehliyet Yasası ehliyet alacaklara çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Yeni ehliyet sistemi ehliyet randevularını internet ortamına taşıdı. Ayrıca ehliyet belgesi alınacak emniyet müdürlüğünün gidilen sürücü kursuyla en ilçede olması şartı da kaldırıldı.

Devamını Oku