444 24 00
7/24 Yanınızdayız

3 Kez Yapılan Yanlış Ehliyetin Kaybedilmesine Yol Açıyor!

15 Temmuz 2014

İçişleri Bakanlığı Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde önemli değişiklikler yapıyor. Son aşamasına gelinen tasarının içeriği ise şu ayrıntıları içeriyor.

Ehliyetini yeni alanlar artık 2 yıl boyunca ‘aday sürücü’ olarak nitelendirilecek. Bu uygulamanın 1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girmesi öngörülüyor. Eğer aday sürücüler 3 kez kırmızı ışık kuralını çiğner, alkol alarak araç kullanır ve hız limitlerini aşarsa ehliyeti iptal olacak. 

Ehliyeti iptal olan kişiler yeniden ehliyet alabilmek için standart prosedürleri uygulamak zorunda kalacak. Yani tekrar sürücü kursuna kayıt olacak ve sınavlara girecek. Bu kişilerin yeniden kurs alabilmek için psiko-teknik ve psikiyatri uzmanlığında raporlarının olması gerekecek. Ayrıca aday sürücülerin, emniyet kemeri takmaması, yayaya yol vermemesi gibi davranışları da olursa ceza ödemek zorunda kalacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

75 Ceza Puanını Dolduran Yandı!

Aday sürücülerin bu 2 sene boyunca 3 kere trafik cezası alması, 75 ceza puanına ulaşması ve sürücüde 20 promilin üzerinde alkol tespit edilmesi halinde aracın cinsine bakılmadan sürücü belgesi iptal olur.

Yapılan kazalarda trafik sigortasının olmadığı görüldüğünde de ceza kaçınılmazdır. Hatta araç trafik şube otoparkına çekilir. Kişinin trafiğe geri dönmesi maddi ve manevi olarak uğraştırıcıdır. Çünkü; Türkiye sınırları içerisinde trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtların zorunlu trafik sigortası yaptırması zorunludur.

Trafik sigortası zorunlu olmasının dışında kaza anında karşı tarafta meydana gelen hasarların cebinizden çıkmasını da önler. Limitler dahilinde karşı taraf ve 3. kişilerde meydana gelen hasarlar zorunlu trafik sigortasının güvencesi altındadır.

Trafik Sigortası Teminatları:

  • Kişi başı vefat ve tedavi teminatı; Hasarın yaşanması halinde her kişi için verilecek olan vefat ve tedavi masrafları,
     
  • Kaza başına vefat ve tedavi teminatı; Bir hasar durumunda bir kazadaki her bir kişinin vefat ve tedavi masrafları,
     
  • Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı; Bir hasar durumunda karşı tarafa verilecek maddi zararları trafik sigortası tarafından karşılanır.

Zorunlu trafik sigortası fiyatları ise her sigorta şirketine göre farklılık gösterir. Bu nedenle fiyatların iyice araştırılması gerekir. Bırakın sigortanızı Sigortam.net yapsın. Siz sadece trafik sigortası hesaplaması yapın ve bütçenize en uygun sigortayı seçin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Trafik Sigortası Almanın Avantajları

16 Haziran 2010 Çarşamba

Online sigortacılığın lider kuruluşu Sigortam.net'te zorunlu trafik sigortası yaptırmak hem çok kolay, hem de çok hesaplı. Sigortam.net'in avantajı dünyası

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Ehliyet Harcı ve MTV Zammı

07 Kasım 2013 Perşembe

Ehliyet harcı ve Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2014 zammı % 3,93 olarak öngörüldü.