444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Hesaplı Trafik Sigortası Nasıl Alınır?

06 Aralık 2013

Hemen hemen her gün yaşanan trafik kazaları maddi ve manevi bir çok kayıplara neden oluyor. Zorunlu trafik sigortası yaptırarak bu kayıpları en aza indirebilirsiniz. Trafik sigortası fiyatları yılda bir kez belirleniyor ve Ocak ayında yayınlanıyor. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından yayınlanan bu fiyatlar, aracın kullanım şekli, ticari olup olmadığı, ruhsat sahibi bilgileri, kayıtlı olduğu il ve poliçenin zamanında yenilenip yenilenmediğine göre belirleniyor. Fiyatlar illere göre de farklılık gösterirken, hasarsızlık indirimi trafik sigortasında da geçerli oluyor. Bu fiyatlar tüm sigorta şirketleri tarafından kullanılıyor. Hasar anında karşılanacak olan teminatlar ve limitler sabit olarak belirlenmiş olsa da sigorta şirketleri tüketicilere özel ek hizmet ve teminatlar sunabiliyor. Bu nedenle en uygun trafik sigortası için farklı şirketlerin sundukları paketler ve ödeme koşullarının incelenmesi gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Bütçenize en uygun trafik sigortasını hızlıca satın almak için Sigortam.net’ten online trafik sigortası teklifi alıp, farklı sigorta şirketlerinin size özel sunduğu teklifleri karşılaştırabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortasıyla ilgili her türlü konuda destek almak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayabilirsiniz. 


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.