En İyi Trafik Sigortası Hangisi?

Trafik sigortası ülkemizde yaptırılması zorunlu olan bir araç sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar tespit edildiğinde trafik şube otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe geri dönüşü ise sanıldığı kadar kolay değildir. Maddi ve manevi olarak birçok prosedürü ve zaman dilimini içerir, bu durum da sizin için yıpratıcı olacaktır. Bu nedenle her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortasının yenileme gününü unutmamanız önemlidir. Poliçe vade hatırlatma formunu doldurarak sigorta yenileme gününü aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız.

Trafik sigortasının limit ve teminatları standarttır ve Hazine Müsteşarlığı tarafından her yıl yeniden belirlenir. Sigorta şirketleri de bunları değiştiremez, bu sınırlara bağlı kalmak durumundadır. Dolayısıyla teminatlar en iyi sigortayı bulmak için dikkate alınacak bir kriter değildir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2014 yılının Ocak ayından itibaren trafik sigortasında değişikliğe gidildi. Bu değişikliğe göre trafik sigortası primleri artık Hazine Müsteşarlığı tarafından değil sigorta şirketlerince belirleniyor. Bu bağlamda sigorta şirketleri hasar yapan sürücülere prim arttırımı yaparken hasara karışmayan sürücülere de indirim yapabilecek. Böylece kazaya karışan ve karışmayan sürücüler ayırt edilmiş olacak. Bu nedenle primler trafik sigortası seçiminde önemli bir kriterdir. Trafik sigortası değişikliği ile ilgili detaylı bilgiye “Trafik Sigortası Değişti!” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bazı kişiler için en iyi sigorta en uygun olanıdır. Bu düşünce yanlıştır çünkü her sigorta şirketinden sigorta satın alınmaz. Türkiye’de birçok sigorta şirketi vardır ama hepsine güvenmek doğru değildir. Sigorta yaptırmadan önce şirketin kaç yıldır faaliyet gösterdiğini, ürün çeşitliliğini, müşteri sayısı vs. göz önüne almanız, araştırma yaparak köklü ve iyi olan şirketlerden sigorta yaptırmak gerekir. Çok uygun fiyat sunan şirketler belkide çok yakında mali durum yüzünden kapanacak olduğu için uygun fiyat sunuyor olabilir. Dolayısıyla bu detayı atlamamak sonrasında sıkıntı yaşamamak adına büyük önem taşır.

Sigortam.net uzun zaman alacak olan bu araştırmadan sizi kurtarıyor ve değerli zamanınızın sizde kalmasını sağlıyor. Türkiye’nin en büyük ve en iyi şirketleriyle anlaşmalı olan Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplaması yaparak sigortanızı güvenli bir şekilde ve en iyi fiyatlarla yaptırmanız mümkün ve çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Araç Muayene Ücretleri 2018 Araç muayene ücreti ne kadar? sorusu araç sahiplerinin her yıl araştırdığı konuların başında geliyor....Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren araç muayene ücretleri listesinin 2018 yılına ait güncel bilgilerine...yazımızdan ulaşabilirsiniz. Araç muayene ücretleri 2018 yılında aşağıdaki gibidir.

Araç Muayene Ücretleri...2018

İşte "Araç muayene ücretleri 2018 yılında ne kadar?" sorusunun cevabı;
Araç...Cinsi Tutar (TL)
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62...TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt,...Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 115,64 TL

Araç Muayenesi Hangi Periyotlarda Yapılır?

Araç Muayene Ücretleri 2018 Araçların muayene periyotları aracın cinsi ve yaşına göre farklılık göstermektedir. Örneğin hususi olarak kullanılan...binek otomobiller için muayene periyodu ilk üç yaş sonrasında ve ilk üç yaşında ardından takip eden her iki yılda bir olmak...üzere gerçekleşmektedir. Taksi, otobüs, kamyon ve kamyonet gibi diğer ticari araç sınıfındaki araçların muayene periyotları...ise yıl 1’dir. Aracınızın muayene tarihini geciktirmeyerek 2018 araç muayene fiyatları için belirtilen ücretler...ile araç muayene işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Araç muayenesini geciktirmeniz halinde ceza ile karşılaşabileceğinizi...unutmayın.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

Artık aracınızın muayene randevusu için online olarak başvuruda...bulunarak sizin için en uygun olan muayene istasyonundan randevu alabilirsiniz. Araç muayenesi için Türkiye’deki tek yetkili kurum...olan TÜVTÜRK üzerinden araç muayenesi randevusu alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi
araç...muayene randevusu sorgulama sayfası üzerinden kolayca gerçekleştirin. TÜVTÜRK üzerinden randevu almak içinse...aracınızın plaka, ruhsat seri no ve bulunduğunuz şehir bilgilerini ilgili alanlara girmeniz gerekiyor. Bu işlemleri...gerçekleştirdikten sonra bulunduğunuz ilin muayene istasyonları listesine ulaşmış olacaksınız. Muayene istasyonları listesinden...yapacağınız seçim sonrasında ise gün ve saat bilgilerini seçerek araç muayenesi için randevu işlemlerinizi...tamamlayabilirsiniz.

Ekipmanlarınızın Eksiksiz Olmasına Dikkat Edin

Aracınızı muayene için yetkili istasyonlara...götürmeden önce mutlaka araç içi ekipmanlarınızın tam ve çalışır olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aracınız...muayeneden kalması tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz. Muayeneden kalan araçlar için eksikliklerini tamamlayabilmesi maksadıyla 1...aylık ek süre tanınmaktadır. Araç sahibi bu 1 ay lık süre içerisinde aracındaki eksik ekipmanları tamamlayarak yeniden muayene...için başvuruda bulunabilir. Bu 1 aylık süre içerisinde yapılan 2. Muayene başvurusunda herhangi bir ücret talebinde...bulunulmamaktadır. Ancak söz konusu 1 aylı ksüre zarfında muayeneye gelmeye araç ücretsiz muayene hakkını kayetmektedir. Muayeneye...gelmeyen araçlar gibi ikinci muayeneden kalan araçlar da bir sonraki muayene için tekrar ücret ödemek zorunda kalacaktır....Araç muayene ücreti 2018 için ikinci defa ödeme yapmamaya dikkatli olmanızda fayda var.

Muayeneye Gitmeden...Aşağıdaki Ekipmanların Eksiksiz Olduğuna Emin Olun!

  • İlk yardım çantası
  • Üçgen Reflektör
  • ...
  • Yangın Söndürme Cihazı
  • Stepne

Araç Muayenesi Öncesinde Evraklarınız Tamam mı?

Araç...muayenesi sırasında aracınızdaki ekipmanların dışında yanınızda bulundurmanız gereken bazı evraklar da gerekmektedir. Araç...ruhsatı, zorunlu trafik sigortası, aynı ay içerisinde muayeneye götüreceğiniz ikinci...araç sizin üzerinize değilse vekaletname ve LPG’li araçlar için; daha önceden sıvı gaz sistemi onaysız kusuru bulunması halinde...montaj tespit raporu ve sızdırmazlık raporu araç sahiplerinin muayene sırasında yanlarında bulundurmaları gereken...evraklardır. Eğer aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesinin vadesinin ne zaman biteceğinden emin değilseniz hemen 2018 trafik sigortası sorgulama ile poliçe vadenizi öğrenebilir,...dilerseniz de poliçenizi Sigortam.net'in en iyi fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. 2018 araç muayene ücretleri ile ilgili yeni bir gelişmenin yaşanması halinde yine bu sayfa...üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.