En İyi Trafik Sigortası Hangisi?

Trafik sigortası ülkemizde yaptırılması zorunlu olan bir araç sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar tespit edildiğinde trafik şube otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe geri dönüşü ise sanıldığı kadar kolay değildir. Maddi ve manevi olarak birçok prosedürü ve zaman dilimini içerir, bu durum da sizin için yıpratıcı olacaktır. Bu nedenle her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortasının yenileme gününü unutmamanız önemlidir. Poliçe vade hatırlatma formunu doldurarak sigorta yenileme gününü aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız.

Trafik sigortasının limit ve teminatları standarttır ve Hazine Müsteşarlığı tarafından her yıl yeniden belirlenir. Sigorta şirketleri de bunları değiştiremez, bu sınırlara bağlı kalmak durumundadır. Dolayısıyla teminatlar en iyi sigortayı bulmak için dikkate alınacak bir kriter değildir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

2014 yılının Ocak ayından itibaren trafik sigortasında değişikliğe gidildi. Bu değişikliğe göre trafik sigortası primleri artık Hazine Müsteşarlığı tarafından değil sigorta şirketlerince belirleniyor. Bu bağlamda sigorta şirketleri hasar yapan sürücülere prim arttırımı yaparken hasara karışmayan sürücülere de indirim yapabilecek. Böylece kazaya karışan ve karışmayan sürücüler ayırt edilmiş olacak. Bu nedenle primler trafik sigortası seçiminde önemli bir kriterdir. Trafik sigortası değişikliği ile ilgili detaylı bilgiye “Trafik Sigortası Değişti!” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bazı kişiler için en iyi sigorta en uygun olanıdır. Bu düşünce yanlıştır çünkü her sigorta şirketinden sigorta satın alınmaz. Türkiye’de birçok sigorta şirketi vardır ama hepsine güvenmek doğru değildir. Sigorta yaptırmadan önce şirketin kaç yıldır faaliyet gösterdiğini, ürün çeşitliliğini, müşteri sayısı vs. göz önüne almanız, araştırma yaparak köklü ve iyi olan şirketlerden sigorta yaptırmak gerekir. Çok uygun fiyat sunan şirketler belkide çok yakında mali durum yüzünden kapanacak olduğu için uygun fiyat sunuyor olabilir. Dolayısıyla bu detayı atlamamak sonrasında sıkıntı yaşamamak adına büyük önem taşır.

Sigortam.net uzun zaman alacak olan bu araştırmadan sizi kurtarıyor ve değerli zamanınızın sizde kalmasını sağlıyor. Türkiye’nin en büyük ve en iyi şirketleriyle anlaşmalı olan Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplaması yaparak sigortanızı güvenli bir şekilde ve en iyi fiyatlarla yaptırmanız mümkün ve çok kolay. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 satın alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL