444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Pahalı Trafik Sigortası Hangisi?

25 Şubat 2015

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun, ilk odaklandığımız konu sigortanın fiyatı oluyor. Hatta bu nedenle sigorta yaptırmaktan vazgeçebiliyoruz. Ancak bazı sigortalar var ki fiyatı ne olursa olsun yaptırmak zorundayız. Çünkü; devlet tarafından yapılması zorunlu tutuluyor. 

Trafik sigortası da zorunlu tutulan sigorta türlerinden biridir. Zorunlu trafik sigortası alırken, “En ucuz, en pahalı trafik sigortası hangisi?” gibi sorularla arayışlar başlıyor. "Trafik sigortası fiyatlarından en pahalısı şudur." gibi bir yargı yanlıştır. Çünkü; trafik sigortası fiyatları kişilere, sigorta hizmeti veren kuruma, araç modeline ve diğer pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. 

Günümüzde online sigorta işlemlerinin de etkisiyle aynı güvencelere uygun fiyatlarla sahip olmak mümkündür. 

  

Bütçenize uygun araç sigortasını bulabilmeniz için trafik sigortası fiyatı belirlemede etkili olan faktörleri bir araya getirdik:

Trafik Sigortası Fiyat Kriterleri Neler?
 

 • Trafik sigortası fiyatlarının belirlenmesinde en önemli unsur aracın bağlı bulunduğu ildir. Araç sayısı fazla olan büyük şehirler ile araç sayısı az olan küçük şehirlerin trafik sigortası primleri değişiklik gösterir.
   
 • Aracın kullanım alanı yani aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılması primleri belirler.
   
 • Ruhsat sahibinin genç ya da orta yaşlı yani daha deneyimli olması primleri etkiler.
   
 • Aracın hasar geçmişi de araç sigortası fiyatlarını yükselten veya aşağı çeken bir unsurdur. 
   
 • Trafik cezalarına maruz kalanlar ve trafik kurallarını ihmal edenlerin de sigorta primleri yüksek olacaktır. Ayrıca araç sahibi hasarsızlık indirimi de trafik sigortası fiyatlarında önemli bir kriterdir.

Yani ucuz ya da pahalı trafik sigortası fiyatı diye bir şey yoktur, kişilerin verdiği bilgilere ve sigorta şirketi politikalarına göre değişen trafik sigortası poliçesi vardır. Ancak trafik sigortasının fiyatları ve ödeme koşulları değişirken, trafik sigortası limitleri ve teminatları herkes için aynı güvenceyi kapsar. 

Bütün bu kriterlerin trafik sigortanızı nasıl etkilediğini görebilmek, en uygun trafik sigortası fiyatlarını görmek için Sigortam.net’e gelerek  araba sigortası hesaplaması yapın, bütçenizden ödün vermeyin. Dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek hattımızı arayın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortasında Fiyat Teklifi Almak Gerekli mi?

25 Haziran 2014 Çarşamba

Trafik sigortası yaptırmadan önce değişik şirketlerden trafik sigortası fiyat teklifleri almak ve alternatifleri değerlendirmek bütçenize katkı sağlayacak.

Otomobil Özelliklerinin Araç Sigortalarına Etkisi

19 Eylül 2014 Cuma

Otomobillerde bulunan bazı özellikler araç sigortası fiyatlarını etkiler, bu özellikleri öğrenerek sigortanızı uygun fiyatlarla satın alın.

En Uygun Fiyatlar ile Trafik Sigortası Yenilemenizi Sigortam.net’ten Yapın!

13 Şubat 2015 Cuma

Trafik sigortası yenileme zamanınız geldiyse telaşlanmayın, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini sunan Sigortam.net’ten trafik sigortanızı 2 dakikada yenileyin.