444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

04 Ocak 2013
Trafikte seyreden tüm araçlar için yaptırılması zorunlu bir sigorta olan trafik sigortası, herhangi bir kaza anında karşı tarafa veya üçüncü şahıslara verilen zararları temin etmeyi amaçlar. Zorunlu trafik sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde bağlanmakta ve sürücü hakkında cezai işlem yapılmaktadır.
Trafik sigortası fiyatları yılda bir kez belirlenmekte ve Ocak ayında yayınlanmaktadır.Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından yayınlanan bu fiyatlar, aracın kullanım şekli, ticari olup olmadığı, ruhsat sahibi bilgileri, kayıtlı olduğu il ve poliçenin zamanında yenilenip yenilenmediğine göre belirlenmektedir. Fiyatlar illere göre farklılık göstermekte ve hasarsızlık indirimi trafik sigortasında da geçerli olmaktadır. 
 
Yılbaşında belirlenen trafik sigortası fiyatları tüm sigorta şirketlerince kullanılmakta olup, hasar anında karşılanacak olan teminatlar ve limitler sabit olarak belirlenmiştir. Ancak sigorta şirketleri, tüketicilere cazip gelecek ek hizmetler ve teminatlar da sunabilmektedir. Bu nedenle en ucuz trafik sigortası için farklı şirketlerin sundukları paketler ve ödeme koşulları incelenmelidir. 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

 

Trafik sigortası yenilenmeden önce internetin getirdiği avantajları kullanarak farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarına sadece bir kaç dakikada ulaşıp karşılaştırma yapabilirsiniz. Sizin için en uygun koşullarda ve en ucuz trafik sigortasına online sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşabilirsiniz. 
 

 

Sigorta, küçük küçük ödenen ancak maddi anlamda büyük yüklerden kurtaran bir güvencedir. En uygun fiyatlardan faydalanmak için sigortalarınızı zamanında yenilemeyi ve indirimlerden faydalanmayı ihmal etmeyin. Sigorta sorgulama ile fiyatlar ve teminatlar arasında karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza en uygun poliçeyi almak için Sigortam.net internet adresinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın.

Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.