444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Uygun Araç Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

26 Ağustos 2014

Trafiğe çıkan her aracın mutlaka trafik sigortasının olması gerekir çünkü bu sigorta yaptırılması zorunlu olan sigortalardan biridir. Bu zorunluluk ülkemizde geçerlidir ve trafik sigortası bulunmayan araçlar trafik şube otoparkına çekilerek burada bekletilir. Uzun süre trafiğe çıkamayacak olan araç için otopark ücreti ödenir. Ayrıca tekrar trafiğe çıkması için de uzun prosedürler gerekir. Bu süreç maddi ve manevi olarak yorucu geçecektir.

Araç trafik sigortası araç sahibi suçlu olsun ya da olmasın kazaya karışması durumunda korur. Nasıl mı? Kaza sonucunda karşı tarafta ya da 3. şahıslarda meydana gelen zararları güvence altına alır. Yani oluşan hasarları kendisi karşılar ve böylece sürücünün cebinden para çıkmamış olur. Büyük çaplı hasarlarda ödenecek ücret düşünüldüğünde zaten yaptırılması gerekli olan bir sigortadır. Küçük primler ödeyerek büyük maaliyetlerden kurtulmak zorunlu trafik sigortası ile mümkün.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

En Uygun Araç Trafik Sigortasına Sigortam.net ile Kolayca Ulaşın
 

  • En uygun araç trafik sigortası için birçok zaman kaybetmek, araştırmaya yapmak, yorulmak artık Sigortam.net ile tarihe karıştı. Online sigortacılık sayesinde birçok işlem çok rahat yapılıyor ve aranan sigortaya kolayca ulaşılıyor.
     
  • Eskiden tek tek tüm sigorta şirketleri gezilir, teklif alınır, karşılaştırma yapılır ve aralarından uygun olanı seçilmeye çalışılırdı. Bu işlemler uzun sürer ve yorucu olurdu. Bu süreçten sıkılanlar belki de “artık bir herhangi bir yerden sigorta yaptırayım da kurtulayım” diye düşünerek aslında daha uyguna bulabileceği bir sigorta paketini daha pahalıya yaptırır, güvenilir olmayan bir şirketi seçer ya da paketindeki teminatlar ihtiyaçlarını karşılamazdı. İşte Sigortam.net bu karmaşaya son vererek işinizi kolaylaştırıyor.
     
  • Sigortam.net’in sizin için hazırladığı başvuru formu son derece kolay doldurulabilir ve uzun zaman almayan bir formattadır. Bu forma bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmeniz durumunda Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin size en uygun teklifleri sunulur. Online karşılaştırma platformu sayesinde seçtiğiniz teklifler arasında fiyat ve teminat karşılaştırması yaparsınız. Bu karşılaştırma sonucunda uygun sigortaya ulaşmış olur, seçtiğiniz sigorta paketini satın alırsınız.

Aradığınız trafik sigortasına ulaşmak için hemen araç trafik sigortası sorgulaması yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı telefonda satın alın.

 


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.