Trafik Sigortasında Fiyatlar Düşmeye Devam Ediyor

21 Nisan 2017

Geçtiğimiz haftalarda yürürlüğe giren tavan fiyat uygulaması ile trafik sigortası fiyatları genelindeki düşüş araç sahiplerine rahat bir nefes aldırdı. Yaklaşık 2 yıla yakındır devam eden fiyat karmaşı sonrasında uygulamaya konulan tavan fiyat, trafik sigortası primlerinde ilk aşamada geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %25 oranında indirimi beraberinde getirdi. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL
    

Trafik Sigortasında Neler Olmuştu?

Sigorta şirketlerinin uzun süre trafik sigortası poliçelerinde karşılaştıkları zararın, özellikle 2015’in başlarında tehlikeli boyutlara ulaşması, şirketlerin poliçe primlerinde çok ciddi artışlara gitmelerine neden olmuş, bu durum da poliçelerde %300’lere varan zamlarla karşılaşılmasını beraberinde getirmişti. Bu süreçte sigorta şirketlerinin yükünü hafifletmeye yönelik reformlar da ortaya ciddi bir çözüm sunamayınca Hükümet bir süredir konuşulan tavan fiyat uygulamasını yürürlüğe koyarak, sigorta şirketlerine belirlenen tavan fiyatların üzerinde poliçe primi kesmelerinin önüne geçti. Trafik sigortasında bulunan 7 kademeye göre belirlenen tavan fiyatlar sonrasında sürücülerin poliçe primlerinde önemli oranda düşüşler gerçekleşirken, yeni uygulama kazası bulunmayan sürücülere düşük, kazaya karışan sürücülere ise yüksek prim uygulamasını daha görünür bir hale getirdi.

Yeni Uygulamanın Ne Kadar Süreceği Meçhul

Yeni sistem sürücüler tarafından memnuniyetle karşılansa da, eski sisteme geri dönülmesi de ihtimaller arasında yer alıyor. İddialara göre tavan fiyat uygulaması 2017’nin sonuna kadar devam edecek, 2018’e girmemizle beraber ise serbest tarife sistemine geri dönülecek. Ancak bu konuyla alakalı herhangi bir resmi açıklamanın henüz yapılmadığını altını çizerek vurgulamakta fayda var. Sistemin  gelecekte nasıl işleyeceğini öğrenmek için önümüzdeki süreçte konu ile alınacak kararlar kritik önem taşıyor. En başta da belirttiğimiz gibi araç sahipleri yeni uygulamadan her ne kadar memnun olsalar da, sigorta şirketlerinin benzer bir düşünceye sahip olduklarını söylemek zor.

Trafik Sigortanızı Sigortam.net’ten Güvenle Satın Alın

Türkiye’nin online sigortacılık denildiğinde ilk akla gelen kurumu Sigortam.net, bu süreçte araç sahiplerine gerek kafalarındaki soru işaretlerinin ortadan kalkması, gerekse de en uygun fiyatlarla poliçelerine kolaylıkla sahip olmaları konusunda büyük bir destek göstererek farkını yine ortaya koydu.

Siz de poliçenize doğru ve gerçek fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız, online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak zorunlu trafik sigortasınızı güvenle satın alın.


Okumaya Devam Edin

Hazine'nin Yeni Duyurusu Ne?

Hazine müsteşarlığı, Karayolları Araçlar ve Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Eşzamanlı Poliçesi Düzenlenmesi hakkında bir duyuru yayımladı.

Kaza Geçiren Sigortalı Vatandaşa SGK Müjdesi

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, trafik kazası geçiren sigortalı vatandaşların her türlü sağlık giderini SGK'nın karşılayacağını söyledi.

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.