Güçlü Ekonomi İçin, Sağlıklı Sigorta Sektörü Şart

Geçtiğimiz haftalarda görevine başlayan Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlusigorta sektörü ile ilgili değerlendirmelerini Dünya Gazetesi’ne yaptı. Eroğlu, sigorta sektörünün geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, sağlıklı bir ekonominin, ancak sağlıklı bir sigorta sektörü ile gerçekleşebileceğini söyledi.

Son beş yıldır sektörde önemli bir gelişmenin yaşandığını ifade eden Eroğlu, 2014 yılındaki durağanlığın aksine, 2015 yılının ilk çeyreğindeki rakamların hiç fena olmadığını söyledi. Sektördeki büyümenin ilk çeyrekte ortalama %13.2 olduğunun altını çizen Eroğlu, bireysel emeklilikteki olumlu trendin ise devam ettiğini belirterek, katılımcı sayısında %20’lik bir büyüme sağlandığını söyledi.

Konut ve Araba Satışları Sigortaya da Yansıyacak

Seçimlerin yapıldığı yılda böylesi bir yükselişin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Eroğlu, yeni hükümetin kurulması ve siyasi belirsizlik atmosferinin ortadan kalkmasıyla birlikte bu yükselişin devam edeceğini söyledi. 2015 yılındaki konut ve araba satışlarındaki artışın sigorta sektörüne de yansıyacağını söyleyen TSB Genel Sekreti Eroğlu’ya göre, genel olarak ekonomideki büyüme oranları durağanlık gösterse de, geçen yıla göre olumlu trend devam edecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortasındaki Düzenleme Olumlu

1 Haziran 2015’te yürürlüğe giren yeni trafik sigortası değişiklikleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Eroğlu, yapılan değişikliğin oldukça olumlu olduğuna değindi. Yeni uygulama ile kazananın hem kişiler hem de sigorta şirketleri olduğunu belirten Eroğlu, artık kişilerin aracıya gitmelerine ve komisyon ödemelerine gerek kalmadan alacaklarını tahsil edebileceklerini , sigorta şirketleri ile yaşanan problemlerin sona ereceğini söyledi.

Kasko ve Trafik Sigortası Birleşir mi?

Kasko ve trafik sigortası poliçelerinin birleşmesini beklemediğini ifaden eden Eroğlu, bu iki sigorta türünü kapsayan tek bir poliçenin teknik olarak mümkün olduğunu, ancak işlevselliği konusunda birtakım sorunların yaşanacağını söyledi. Kasko sigortası yaptıran kişilerin beklentilerinin farklı olduğu söyleyen Eroğlu, herkesin ortak bir teminat üzerinde buluşturmanın zor olduğunu ifade etti.

Siz de aracınız için kasko ya da trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden Sigortam.net’i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyaçlarınıza uygun en uygun sigortaya dakikalar içinde sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL