Güvence Hesabı| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence Hesabı, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri bünyesinde kurulmuş özel bir hesaptır. 5684 sayılı Sigorta Kanunu 14. Maddesiyle yürürlüğe girmiş olan hesap,  14 Haziran 2007 tarihinden itibaren geçerlidir. #%Trafik01%#

Güvence Hesabının Amacı

Güvence Hesabı, belli zorunlu sigortaların teminatlarına ilişkin olarak, sigortalının belirlenemediği, rizikonun meydana geldiği tarihte geçerli bir sigortanın bulunmadığı veya çalınmış veya gasp edilmiş araçların katıldığı kazalarda, zarar gören kişilerin, sigorta güvencesinden yoksun kalmaması ve bedeni zararların giderilmesi amacıyla kurulmuştur.
 
Bunun yanında, kapsamında olan zorunlu sigortaları yapan sigorta şirketlerinin ruhsatlarının iptal edilmesi, iflas etmesi gibi durumlarda, zorunlu sigortalarını bu şirketlerden alan sigortalıların, teminatları kapsamındaki her türlü maddi ve bedeni zararı temin etmek de Güvence Hesabı’nın görevidir. 
 
Güvence Hesabı’nın kapsamı konusunda daha fazla bilgi için “Güvence Hesabının Kapsamı Nedir?” makalemizi okuyun
 
Güvence Hesabı’ndan kimlerin nasıl yararlanabileceğini öğrenmek için “Güvence Hesabından Nasıl Yararlanılır?”  makalemizi okuyun.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortasında Teminat Dışı Kalan 13 Durum!

Sürücüler bu yazıya dikkat! Zorunlu trafik sigortasının teminat dışında kalan 13 durumu sizler için derledik. 

Devamını Oku

Araç Sigortasında Bilinmesi Gereken 6 Önemli Detay

En uygun, en doğru sigortayı seçme özgürlüğünü kazanmak için araç sigortasında bilinmesi gereken detayları öğrenin.

Devamını Oku

Tramer Sorgulama İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tramer sorgulama ile ilgili önemli bilgileri öğrenin, ihtiyacınız olan araç bilgilerine en kolay, en hızlı ve en doğru şekilde ulaşın.

Devamını Oku
54.322 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X