444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Güvence Hesabının Faydaları Nelerdir?

Güvence hesabı kapsamında bulunan zorunlu sigortaların sağladığı teminatlara bağlı olarak kaza sonucu sakatlık sakat kalma durumunda sakatlık tazminatı, ölüm durumunda da ölenin desteğinden yoksun kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı ödenir.

Herhangi bir trafik kazası durumunda kazaya neden olan kişinin trafik sigortasının olmaması ya da kaçması durumunda birçok kişi mağdur durumda kalıyordu. Güvence hesabı bunun gibi haksızlıkların önüne geçmek ve mağdur kişinin zararlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Güvence hesabından yararlanmak için gerekli şartlara "Güvence Hesabından Nasıl Yararlanabilir?" yazımı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Güvence Hesabının Kapsamı:
 

  • Sigortalının tespit edilemediği hallerde kişiye gelen bedensel zararlar,
     
  • Rizikonun meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dahilinde sigortasını yaptırmamış olanların neden olduğu bedensel zararlar,
     
  • Sigorta teminat limitleri ve sigorta poliçesinde belirtilen teminat arasındaki fark kadar ödenecek bedensel tazminat tutarları,
     
  • Sigorta şirketinin mali bünye zaafiyeti nedeniyle sürekli olarak bütün branşlarda ruhsatlarının iptal edilmesi ya da iflası halinde ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar.

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza sigorta ile ilgili 7/24 danışabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Otomobilimin Hasarını Trafik Sigortası Karşılar mı?

Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın, maddi açıdan güvence altında olun.

Devamını Oku

Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?

Aracınızın park halindeyken hasar görmesi halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem problem yaşamamanızı hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Kapsamında Tazminat ve Giderler Nasıl Ödenir?

Hasar anında oluşabilecek giderler için Sigortam.net ile trafik sigortanızı yaptırın, trafik sigortası kapsamında giderler nasıl ödenir telaşına düşmeyin.

Devamını Oku