Güvence Hesabının Faydaları | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Güvence Hesabının Faydaları Nelerdir?

Güvence hesabı kapsamında bulunan zorunlu sigortaların sağladığı teminatlara bağlı olarak kaza sonucu sakatlık sakat kalma durumunda sakatlık tazminatı, ölüm durumunda da ölenin desteğinden yoksun kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı ödenir.

Herhangi bir trafik kazası durumunda kazaya neden olan kişinin trafik sigortasının olmaması ya da kaçması durumunda birçok kişi mağdur durumda kalıyordu. Güvence hesabı bunun gibi haksızlıkların önüne geçmek ve mağdur kişinin zararlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Güvence hesabından yararlanmak için gerekli şartlara "Güvence Hesabından Nasıl Yararlanabilir?" yazımı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Güvence Hesabının Kapsamı:
 

  • Sigortalının tespit edilemediği hallerde kişiye gelen bedensel zararlar,
     
  • Rizikonun meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dahilinde sigortasını yaptırmamış olanların neden olduğu bedensel zararlar,
     
  • Sigorta teminat limitleri ve sigorta poliçesinde belirtilen teminat arasındaki fark kadar ödenecek bedensel tazminat tutarları,
     
  • Sigorta şirketinin mali bünye zaafiyeti nedeniyle sürekli olarak bütün branşlarda ruhsatlarının iptal edilmesi ya da iflası halinde ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar.

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza sigorta ile ilgili 7/24 danışabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Geçerli Olan Zorunlu Trafik Sigortam Varsa Yeni Bir Poliçe Düzenlenir mi?

Geçerli olan zorunlu trafik sigortanıza rağmen yeni bir sigorta yaptırmanızın size bir avantajı yoktur ancak; poliçe yenilemenizi geciktirmenizin zararı çok.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Tazminatın Ödenme Süresi Ne Kadardır?

Sigortam.net'ten en uygun fiyatlarla trafik sigortası yaptırın, herhangi bir kaza durumunda tazminat ödemesinden yararlanın.

Devamını Oku

Yeni Düzenlemeye Göre Kazalarda Kusur Oranı Nasıl Belirlenecek?

Sigorta şirketleri tutanak ve varsa fotoğrafların TRAMER tarafından gönderilmesiyle kaza krokilerini de dikkate alarak sorumluluk değerlendirmesini yapar.

Devamını Oku