Güvence Hesabının Faydaları Nelerdir?

Güvence hesabı kapsamında bulunan zorunlu sigortaların sağladığı teminatlara bağlı olarak kaza sonucu sakatlık sakat kalma durumunda sakatlık tazminatı, ölüm durumunda da ölenin desteğinden yoksun kalanlara destekten yoksun kalma tazminatı ödenir.

Herhangi bir trafik kazası durumunda kazaya neden olan kişinin trafik sigortasının olmaması ya da kaçması durumunda birçok kişi mağdur durumda kalıyordu. Güvence hesabı bunun gibi haksızlıkların önüne geçmek ve mağdur kişinin zararlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Güvence hesabından yararlanmak için gerekli şartlara "Güvence Hesabından Nasıl Yararlanabilir?" yazımı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Güvence Hesabının Kapsamı:
 

  • Sigortalının tespit edilemediği hallerde kişiye gelen bedensel zararlar,
     
  • Rizikonun meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dahilinde sigortasını yaptırmamış olanların neden olduğu bedensel zararlar,
     
  • Sigorta teminat limitleri ve sigorta poliçesinde belirtilen teminat arasındaki fark kadar ödenecek bedensel tazminat tutarları,
     
  • Sigorta şirketinin mali bünye zaafiyeti nedeniyle sürekli olarak bütün branşlarda ruhsatlarının iptal edilmesi ya da iflası halinde ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar.

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımıza sigorta ile ilgili 7/24 danışabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL