444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hazine Trafik Sigortası için Harekete Geçebilir

11 Temmuz 2016

Araç sahipleri için geçen yıldan bu yana en önemli gündem maddesi haline gelen trafik sigortası fiyatları ile ilgili Hazine Müsteşarlığı’nın yaptığı düzenlemeler sonrası önemli oranlarda indirimler gelmesi bekleniyordu. Ancak, beklenen indirimlerin ortalama  10 – 15  TL civarında kalması, bir yandan araç sahiplerinin tepkisini çekerken, sorunun çözümü için Hazine Müsteşarlığı’nı da farklı çözüm yolu arayışlarına soktu. İddiaya göre zorunlu trafik sigortası primlerinde %20’ye varan indirimler yapılmadığı takdirde Hazine Müsteşarlığı radikal kararlar alabilir.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Hatırlanacağı gibi geçen yılın ortalarından itibaren yükselmeye başlayan araç trafik sigortası fiyatlarının makul seviyeye çekilmesi için Hazine Müsteşarlığı sigorta şirketlerinin istekleri doğrultusunda bir dizi değişiklikler gerçekleştirmişti. Her ne kadar trafik sigortası genel şartlarında yapılan değişikliklerle fiyatların ortalama %20 oranında düşeceği belirtilse de, gelinen noktada hedeflenen fiyatlara yaklaşılamadı bile.

Hazine Trafik Sigortası için Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Henüz Hazine Müsteşarlığı’nın trafik sigortası fiyatları için nasıl bir yol haritası izleyeceği netleşmezken, iddialara göre fiyatların önümüzdeki dönemlerde de düşmemesi halinde tarife veya tavan fiyat uygulaması gündeme alınacak. 2008 yılı öncesine kadar trafik sigortası fiyatları Hazine’nin belirlediği tarife sistemine göre belirleniyor, sigorta şirketleri de bu fiyatlarla sigorta satışı gerçekleştiriyordu. 2008 sonrasında ise sigorta şirketlerine fiyatlandırma için serbestlik getirilmiş, her şirket kendi fiyatlandırma politkasına göre araç sigortası satışı yapmaya başlamıştı. Bu yolla rekabet ortamı sağlanarak vatandaşların daha uygun fiyatlara trafik sigortası poliçesi yaptırmaları hedeflenmişti. Sigorta şirketlerinin önümüzdeki günlerde poliçe fiyatlarında bir iyileştirmeye gitmemeleri halinde tarife sisteminin yeninden uygulamaya sokulacağı yapılan iddiaların başında geliyor. Fiyatlarla alakalı Hazine’nin alacağı bir diğer kararın ise tavan fiyat uygulaması olacağı üzerinde konuşuluyor. Bu sistemin uygulanması halinde ise şirketler, Hazine’nin belirlediği üst fiyattan daha yüksek bir fiyata poliçe kesemeyecek.

Araç Sigortanızı En İyi Fiyata Yaptırın

Siz de yükselen araç trafik sigortası fiyatlarından bunaldınız veya artık daha uygun fiyata poliçe aramaktan yorulduysanız hemen Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Trafik sigortası hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin araç sigortası tekliflerine ulaşın, fiyatlar arasında karşılaştırma yaparak aracınızın poliçesini en uygun fiyata hem de en iyi fiyat garantisiyle yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.