Hazine'nin yeni duyurusu ne?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hazine’nin Yeni Duyurusu Ne?

sigortahaber.tv
 
Eşzamanlı poliçe düzenlenmeleri
 
Hazine müsteşarlığı, Karayolları Araçlar ve Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Eşzamanlı Poliçesi Düzenlenmesi hakkında bir duyuru yayımladı. Duyuruda poliçelerin tanziminde Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) Ve Emniyet Genel Müdürlüğü veri tabanlarının entegrasyonu için yürütülen çalışmalarının sonuçlandığı belirtilerek “SBM nezdinde tutulan bilgilerin diğer bilgi kaynaklarıyla uyumlu hale getirilmesi bakımından aşağıda belirtilen çerçevede SBM ve ilgili sigorta şirketlerince gerekli işlemler tesis edilecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Yeni uygulama 01.10.2010 tarihinde başlamış olup, 01.11.2010 tarihine kadar trafik sigortası poliçeleri tanziminde SBM tarafından yapılan ve sigorta sektörünün kullanımına açılan eski ve yeni uygulamaların birlikte kullanılması mümkündür. 01.11.2010 tarihinden itibaren sigorta şirketlerince uygulamanın yeni versiyonu kullanılacaktır. Uygulamanın yeni versiyonunda trafik sigortası poliçe fesihlerinin 05.02.2010 tarihli Sektör Duyurusunda belirlenen esaslarda yer aldığı şekliyle gerçekleştirilmesini teminen, SBM tarafından gerekli düzenleme yapılacak ve uygulama 01.11.2010 tarihinden itibaren yürürlüğe konacaktır” denildi.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Fiyatları Moralinizi Bozmasın!

Araç sahiplerinin son haftalarda primlerdeki artış nedeniyle oldukça şikayetçi oldukları trafik sigortası için gereğinden fazla ödemenize gerek yok. Trafik sigortaınızı en iyi fiyat garantisi ile yaptırın.

Devamını Oku

Afyonkarahisar’da Araçların %37’si Sigortasız!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne ait verilerinden edinilen bilgiye göre 179 bin 805 araca sahip Afyonkarahisar, %37,94 oranla araç sigortasızlık oranının en yüksek olduğu il oldu.

Devamını Oku