2011 Trafik Sigortası Fiyatları | Zorunlu Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2011 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmeliğinin 15 inci maddesine göre, birlikçe herhangi bir bağlayıcılığı olmamak üzere hazırlanmış olan ve uygulanması tavsiye edilen 'Trafik Sigortası Rehber Tarifesi' yayınlanmıştır. 
 
 
Zorunlu trafik sigortası önerilen tarifesinde aracın bulunduğu il ve aracın kullanım alanına göre trafik sigortası ücreti değişkenlik göstermektedir. Bu ücretler Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği internet sitesinde halka açık olarak 01.01.2011 tarihli duyurudan alınarak hazırlanmıştır.
 
Bu fiyatlar tavsiye edilen zorunlu trafik sigortası fiyatları olup, her bir sigorta şirketinin sigorta tutarlarında %10 aşağı, %20 yukarı oynama hakkı kanunen vardır. 
 
 
Zorunlu trafik sigortası ücretleri standart olarak uygulanmamaktadır. Bu nedenle farklı sigorta şirketlerinden teklif alarak araştırma yapmanız en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatına ulaşmanızı sağlayacaktır. 
 
Zorunlu trafik sigortası alternatifli teklif almak için tıklayın. 

Benzer İçerikler

Araç Sigortasında Bilinmesi Gereken 6 Önemli Detay

En uygun, en doğru sigortayı seçme özgürlüğünü kazanmak için araç sigortasında bilinmesi gereken detayları öğrenin.

Devamını Oku

Coğrafi Konumun Trafik Sigortasına Etkisi

Yoğun trafikte ilerleyen bir araç ile daha küçük bir ilçede bulunan aracın trafik sigortası primleri aynı olmaz, sigorta hizmetleri risk temeline dayanır

Devamını Oku

5 Soruda Trafik Sigortası

Her zaman sizin elinizde olmayan trafik kazalarına karşı önlem için trafik sigortası hakkında bilmediklerinizi öğrenin, güvenliğinizi riske atmayın.

Devamını Oku