2011 Trafik Sigortası Fiyatları | Zorunlu Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2011 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmeliğinin 15 inci maddesine göre, birlikçe herhangi bir bağlayıcılığı olmamak üzere hazırlanmış olan ve uygulanması tavsiye edilen 'Trafik Sigortası Rehber Tarifesi' yayınlanmıştır. 
 
 
Zorunlu trafik sigortası önerilen tarifesinde aracın bulunduğu il ve aracın kullanım alanına göre trafik sigortası ücreti değişkenlik göstermektedir. Bu ücretler Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği internet sitesinde halka açık olarak 01.01.2011 tarihli duyurudan alınarak hazırlanmıştır.
 
Bu fiyatlar tavsiye edilen zorunlu trafik sigortası fiyatları olup, her bir sigorta şirketinin sigorta tutarlarında %10 aşağı, %20 yukarı oynama hakkı kanunen vardır. 
 
 
Zorunlu trafik sigortası ücretleri standart olarak uygulanmamaktadır. Bu nedenle farklı sigorta şirketlerinden teklif alarak araştırma yapmanız en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatına ulaşmanızı sağlayacaktır. 
 
Zorunlu trafik sigortası alternatifli teklif almak için tıklayın. 

Benzer İçerikler

Otomatik ve Manuel Vites Arasındaki Farklar

Sürüş konforu ve araç kullanım özellikleri gibi detaylar otomatik ve manuel vites araç arasındaki farkları açarken, sürücüleri seçim yapmaya zorluyor.

Devamını Oku

Kötü Hava Şartlarında Araç Kullanma Tüyoları

Direksiyon hakimiyetini kaybetmemek, maddi kayıplar yaşamamak daha da önemlisi can güvenliğinizi korumak için kötü hava şartlarında araç kullanmayı öğrenin.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Trafik sigortası primlerinin hangi kriterlere göre belirlendiğini öğrenin, Sigortam.net'ten trafik poliçe sorgulaması yapın en uygun trafik sigortasına ulaşın.

Devamını Oku