55.934 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X

Trafik Sigortasında İndirimli Fiyatlar Devam Ediyor, Şimdi Teklif Alın!

15 Mayıs 2017

Tavan fiyat uygulamasının devreye girmesiyle birlikte trafik sigortası primleri Kasım 2015’ten bu yanaki en düşük seviyeyi gördü. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren düzenleme ile birlikte düşüşe geçen zorunlu trafik sigortası fiyatları için siz de geç kalmadan Sigortam.net’ten teklif alın, doğru ve gerçek fiyatlara kolayca ulaşarak, poliçenize anında sahip olun. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortasında Fiyatlar Geçen Yıla Göre %35 Düştü

Gerçekleştirilen birçok düzenlemeye rağmen trafik sigortası fiyatlarının bir türlü beklenen rakamlara düşmemesi, son çare olarak tavan fiyat uygulamasının devreye sokulmasını beraberinde getirdi. Trafik sigortasındaki hasarsızlık kademelerine göre belirlenen tavan fiyatlarla primlerde çok ciddi indirimler sağlanırken, yeni sistem özellikle kazası bulunmayan sürücülere büyük avantajlar sunuyor. SBM’nin açıkladığı veriler de primlerdeki düşüşü net bir şekilde gösteriyor. Kurumun kamuoyuyla paylaştığı istatistiklere göre Mayıs 2017’de ortalama trafik sigortası primleri 446 TL ile Kasım 2015’ten bu yanaki en düşük seviyeyi görürken, ortalama primler Mayıs 2016’ya göre ise %35 oranında düşüş gösterdi.

Hasarı Bulunmayan Sürücüler Daha Az Ödüyor

Daha önceki trafik sigortası hesaplama yönteminde de kullanılan hasarsızlık indiriminin etkisi yeni sistemde ise daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Trafik sigortasındaki 7 hasarsızlık kademesine göre belirlenen tavan fiyatlar, hasarı bulunmayan araç sahiplerine düşük primlerle trafik sigortası yaptırma olanağı getirirken, hasara sebep olmuş hatalı sürücülerin ise yüksek primlerden trafik sigortası yaptırmalarına neden oluyor. Trafik sigortası kademeleri ve tavan fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için “Trafik Sigortası Basamak Hesaplama” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Trafik Sigortası Poliçe Yenileme Sürenizi Kaçırmayın

Her ne kadar trafik sigortası fiyatlarında önemli ölçüde indirimler sağlanmış olsa da, araç sahiplerinin bu avantajlardan yararlanabilmeleri için mevcut poliçe yenileme sürelerini kaçırmamaları gerekiyor. Poliçe yenileme süresi içerisinde trafik sigortasını yaptırmayan araç sahiplerini, 96 TL’lik ceza ve poliçe tutarı üzerinden %5 oranında gecikme cezasının dışında, olası bir çevirme sırasında aracın bağlanması gibi tehlikeler bekliyor. Üstelik trafik sigortasını yenilememesinden dolayı aracı bağlanan sürücüler çekici ve otopark masraflarını da ödemek zorunda kalıyor. Trafik sigortası yenileme süresini kaçırmanın sorumlulukları sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Poliçesini zamanında yaptırmayan araç sahiplerinin hasarsızlık kademesi sabit kalıyor ve bu nedenle sürücü poliçesinde önemli bir indirim fırsatını da kaçırmış oluyor.

Trafik Sigortasında Doğru ve Gerçek Fiyatlar Sigortam.net’te

Aracınızın zorunlu trafik sigortası için doğru ve gerçek fiyatlara nasıl ulaşacağınızı düşünüyorsanız ise adres belli! Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider platformu Sigortam.net, 16 yıllık tecrübesi ve 3 milyonu aşkın mutlu müşterisinden aldığı destekle poliçesine en uygun fiyatlarla, anında sahip olmak olmak isteyenler için 7/24 kesintisiz hizmet veriyor.

Şimdi online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak trafik sigortası teklifi alın, doğru ve gerçek fiyatlara kolayca ulaşarak, poliçenize anında sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

Hazine'nin Yeni Duyurusu Ne?

Hazine müsteşarlığı, Karayolları Araçlar ve Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Eşzamanlı Poliçesi Düzenlenmesi hakkında bir duyuru yayımladı.

Kaza Geçiren Sigortalı Vatandaşa SGK Müjdesi

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, trafik kazası geçiren sigortalı vatandaşların her türlü sağlık giderini SGK'nın karşılayacağını söyledi.

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.