444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Elektronik Ortamda Ehliyet Sınavı

30 Temmuz 2015

İlk olarak pilot il seçilen Ankara’da başlanan elektronik ortamda ehliyet sınavı sistemine, bu sefer ise ikinci pilot il seçilen Eskişehir’de uygulamaya geçildi. Sürücü adayları adına büyük bir kolaylık sağlayan elektronik ortamda yapılan ehliyet sınavı, zaman açısından önemli bir kazanım sağlarken, aynı zamanda sürücü adaylarına sınav sonuçlarını anında öğrenebilme şansını tanıyor.

Ankara’dan Sonra Eskişehir’de

Ankara’da üç yıldır uygulaması devam eden internetten ehliyet sınavı geçtiğimiz günlerde ise Eskişehir’de uygulamaya koyuldu. Yeni sistemle birlikte sürücü adayları, eğitim aldıkları sürücü kurslarına giderek elektronik ehliyet sınavı başvurusu yapabilecekler. Projenin Eskişehir’de de başarılı olması durumunda, ilerleyen süreçte diğer illerde de uygulamaya geçilecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, uygulamanın Ankara’dan sonra Eskişehir’de de başarılı bir şekilde devam ettiğine dikkat çekerek, bu yeni sisteme “e-sınav” dediklerini ifade etti. Normalde yazılı ehliyet sınavlarının iki yılda bir yapıldığını hatırlatan Özen, yeni sistemle birlikte kurs eğitiminin hemen ardından sürücü adaylarının elektronik ortamda sınav olabileceklerini vurgulayarak, yeni sınav sisteminin yakın gelecekte iyice yaygınlayacağını söyledi.

50 Soru Soruluyor

Sınavdaki soruların ise Ankara Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilgi İşlem Merkezi’nde depolanmış sorulardan oluştuğunu belirten Özen, sınavda toplamda 50 soru sorulduğunu, sınav süresinin ise 45 dakika olduğunu ifade ederek, sürücü adaylarının elektronik ehliyet sınavı uygulamasına daha fazla ilgi göstermeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Sürücü adaylarının ehliyet alma hakkından sonraki en önemli ihtiyaçlarından birisi ise trafik sigortası. Türkiye’deki tüm motorlu kara taşıtlarına yapılması zorunlu olan zorunlu trafik sigortası fiyatları için başvurunuzu, Sigortam.net üzerinden online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. 


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Trafik Sigortası Almanın Avantajları

16 Haziran 2010 Çarşamba

Online sigortacılığın lider kuruluşu Sigortam.net'te zorunlu trafik sigortası yaptırmak hem çok kolay, hem de çok hesaplı. Sigortam.net'in avantajı dünyası

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

02 Mart 2012 Cuma

Türkiye’de her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası,  kaza vuku bulduğunda, sigorta sahibini para ödemekten kurtaran bir sistemdir.

Ehliyet Sisteminde Neler Değişiyor?

18 Kasım 2013 Pazartesi

Yeni ehliyet sistemi 2014 yılında devreye girecek. Ehliyet sınavından stajyer ehliyetine, ehliyet sınıflarından geçerlilik süresine pek çok değişiklik gündemde.