444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İstanbul Trafik Yoğunluğunda Birinci Sırada

01 Ekim 2015

Dünya’nın en kalabalık şehirlerinden birisi olan ve her gün 3.5 milyona yakın aracın trafiğe çıktığı İstanbul, Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre trafik yoğunluğunda ilk sırada yer aldı. Böylelikle dillere destan  “İstanbul Trafiği”nin ünü, tüm Dünyada tescillenmiş oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Navigasyon sistemleri firması TomTom’un yaptığı araştırmada şehirlerin trafiklerinin en yoğun ve en sakin olduğu saatler karşılaştırıldı. Araştırmada trafik yoğunluğunun en çok gelişmekte olan ülke şehirlerinde yaşandığı gözlenirken, listeye ABD’den ise tek bir şehir girdi.

İşte Diğer Şehirler

İstanbul ile birlikte listeye giren diğer şehirler ise sırasıyla şöyle; İstanbul (Türkiye), Meksiko City (Meksika), Rio de Janeiro (Brezilya), Moskova (Rusya), Salvador (Brezilya), Recife (Brezilya), St. Petersburg (Rusya), Bükreş (Romanya), Varşova (Polonya), Los Angeles (ABD)

Türkiye’deki Araçların %18’i İstanbul’da

Dünyada trafik yoğunluğu ile ilk sırada yer alan İstanbul, Türkiye’deki yaklaşık 20 milyon aracın 3.5 milyonuna ise ev sahipliği yapıyor. Yani 81 ilin bulunduğu Türkiye’deki araçların %18’i İstanbul’da. TÜİK verilerine göre İstanbul’da bulunan araçların 2 milyon 146 bin 257’sini otomobiller, 538 bin 783’ünü kamyonetler, 233 bin 307’sini motosikletler, 126 bin 46’sını kamyonlar, geri kalanını ise diğer araçlar oluşturuyor.

İstanbul Trafik Kazalarında da İlk Sırada

Dünyanın en fazla trafik yoğunluğuna sahip ve Türkiye’deki en fazla aracın trafikte olduğu İstanbul, yaşanan trafik kazası sayılarında da beklenildiği gibi ilk sırada yer alıyor. TÜİK’in verilerine göre 2015 ilk 8 ayında Türkiye’de meydana gelen 201 bin 394 ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazasının  15 bin 101 adeti İstanbul’da meydana geldi.

Trafik Sigortasının Önemi

Araç sayısının milyonları bulduğu ve Dünyanın en yoğun trafiğine sahip İstanbul’da sürücü olmak ise başlı başına bir beceri gerektiriyor. Kaza riskinin çok fazla olduğu İstanbul gibi bir şehirde araç sahipleri için trafik sigortası ise ayrı bir öneme sahip. Yaşanan kazalarda karşı tarafın ve 3. kişilerin zararlarını teminat altına alınmasını sağlayan trafik sigortası ile siz de bütçenizi koruma altına alın. Zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırmak veya yenilemek için hiç vakit kaybetmeden hemen trafik sigorta sorgulama yapın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.


Okumaya Devam Edin

En Ucuz Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

04 Ocak 2013 Cuma
Trafikte seyreden tüm araçlar için yaptırılması zorunlu bir sigorta olan trafik sigortası, herhangi bir kaza anında karşı tarafa veya üçüncü şahıslara verilen zararları temin etmeyi amaçlar.

Trafik Kazası En Çok Pazartesi Günü Yaşanıyor!

08 Nisan 2014 Salı

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde yayımladığı verilere göre en fazla trafik kazası Pazartesi günü yaşanıyor.

Trafik Kazası Yaşamamak İçin Bunları Yapmayın

29 Nisan 2014 Salı

Uzmanların trafik kazası yaşamamak için bunları yapmayın dediği durumlar neler, haberdar mısınız?