Kadın Sürücülerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınların günlük hayatta sıklıkla tercih ettikleri topuklu ayakkabılar, sürüş sırasında ise büyük tehlikelere davetiye çıkartıyor. Kadınların topuklu ayakkabı ile araba kullanmalarının pedal hakimeyetini etkilemesi nedeniyle çok tehlikeli olduğuna vurgu yapan Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, böylesi durumlarda kazanın kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Topuklu Yerine Düz Taban Tercih Edilmeli

Yüksek topuklu ayakkabılarla araç kullanımı sırasında topukların paspasa, fren, gaz veya debriyaj pedalı arasına sıkışabileceğini söyleyen Şeker, bu nedenle kadınların sürüş sırasında topuklu ayakkabı yerine, hem kendi, hem de trafikteki diğer kişilerin can güvenlikleri açısından düz taban ayakkabı tercih etmeleri gerektiğini söyledi.

Araç kullanımı sırasında ayak bileklerini raha hareket ettirmenin, güvenli bir sürüş için şart olduğuna dikkat çeken Şeker, topuklu ayakkabılarla pedallara basma mesafesinin dengelenmesinin çok zor olduğunu sözlerine ekledi.

Panik Anında Topuklu Ayakkabılar Büyük Tehlike

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı Onur Akçay da topuklu ayakkabıların dışında terlik, sandalet gibi aksesuarların da sürüş için uygun olmadığının altını çizdi. Özellikle panik fren sırasında topuklu ayakkabı, terlik, sandalet gibi aksesuarların çok önemli bir tehlike oluşturduğunu söyleyen Akçay, sürücülere gerek fiziki, gerekse de psikolojin yönden trafik risklerine karşı hazırlıklı olmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Ali Fuat Şeker  gibi Onur Akçay da kadınların araçların düz taban ayakkabı kullanmaları gerektiğini belirterek, topuklu ayakkabıların ani durumlarda araca müdahale etmeye çok zor bir hale getirdiğini söyledi.

Kadınlar Trafikte Daha Dikkatli

Yapılan bir araştırma ise kadınların trafikte erkeklerden daha dikkatli olduğunu gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırmada erkek ve kadın sürücüler arasında meydana gelen trafik kazalarının %49’unda erkekler, %47’sinde ise kadınlar kusurlu bulundu.

Trafik Sigortası Avantajı

Trafikte istemeyerek de olsa kazalarda kusurlu bulunma ihtimaliniz her zaman vardır. Böylesi anlarda karşı tarafa verilen hasarın karşılanması adına trafik sigortası çok büyük önem taşıyor. Hem zorunlu olmasından dolayı getirilen yaptırımlar, hem de karşı ve üçüncü tarafların hasarını karşılaması nedeniyle sürücüler için önemli bir güvence olan araç sigortasına, trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en iyi fiyat garantisi ile sahip olabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL