Karşı Tarafın Trafik Sigortası Yoksa Ne Yapmalısınız? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Karşı Tarafın Trafik Sigortası Yoksa Ne Yapmalısınız?

Zorunlu trafik sigortası zorunluluğa tabi tutulmuş olsa da ne yazık ki hala gereksiz olduğunu, hatta önemsiz olduğunu düşünenler yok değil. Ancak olası hasar, kaza anında ne kadar önemli olduğunu can sıkıcı bir şekilde anlıyoruz.

Maddi hasarlı trafik kazası yaşanması halinde, kazaya karışan taraflar arasında anlaşarak maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı düzenleyerek anlaşabilir. Genellikle de kaza anında yaygın olan bir uygulamadır.

Trafik yasası ile bu hüküm yasallaştırılmış ancak bazı durumlar için istisnalar da getirilmiştir. Bu istisnalarda taraflar anlaşsa, kaza tespit tutanağı düzenlense de bir hükmü olmayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

İstisnalardan haberdar olmak; olası kaza ihtimalleri için sizi koruyacak, can sıkıcı bir süreç yaşamanıza engel olacaktır. Eğer kazaya karışan araçlardan bir ya da birkaçının zorunlu trafik sigortası yaptırılmamış ya da yenilenmemişse kazada tarafların anlaşması bir şey ifade etmeyecektir.

Kazaya karışan araçlardan birinin zorunlu trafik sigortası olmaması halinde; mutlaka trafik polisi çağrılacak ve zabıt tutması beklenecektir. Kaza anında ve sonrasında karşı araçta ya da üçüncü kişilerde maddi zararlar olabilir, zorunlu trafik sigortası bu zararları güvence altına almaktadır.

Kazaya karışan aracın zorunlu trafik sigortası yoksa ne yapılacak? Karşı taraf zararlarını nasıl telafi edebilecek? 

Bu durumlarla karşılaşılması halinde mağdur olmamak için yapılacak en akıllıca adım kasko poliçesi edinmek olacaktır. Böyle durumlarda en azından haklı taraf, kazaya sebebiyet olan tarafla uğraşmak zorunda kalmayacaktır ve hasarını rahatça karşılayacaktır.

Zorunlu trafik sigortası sahibi olabilmek için Sigortam.net’e ulaşın, sigorta sorgulama yaparak 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında seçim yapın, sadece 3 dakikada sigortalanın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız aracılığıyla sigorta sahibi olun.


Benzer İçerikler

En Kolay Trafik Sigortasına Ulaşma Yolları

Sigortam.net üzerinden 2 dakikada en uygun trafik sigortasına ulaşarak zamanınızdan ve paranızdan tasarruf edin.

Devamını Oku

2014 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Sigortam.net'ten 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için trafik sigortası sorgulaması yapın, en uygun trafik sigortasını 2 dakikada satın alın.

Devamını Oku

Trafik Cezası Kesildiğini Nasıl Anlarsınız?

Olası trafik cezalarına, trafiğe çıkma yasağına engel olmanın yolu Sigortam.net'te. Sigortanızı yaptırın, yollara huzurla çıkın.

Devamını Oku