444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Karşılaştırmalı Trafik Sigortası

03 Haziran 2014

Trafiğe çıkan araçlar tehlikeli kazalara sebep olarak, can veya maddi kayıp hasarlarına yol açabilirler. Zorunlu trafik sigortası ile kazaya sebebiyet veren taraf karşı tarafa verdiği zararı belli bir orana kadar karşılayan bir sigorta çeşidi.

Ancak kasko sigortası gibi kişinin kendisinin değil zarar verdiği aracın zararını karşılar. Zorunlu trafik sigortası olmayan araçlar saptandıkları takdirde bağlanır ve trafiğe çıkamaz. 

Her ne kadar kasko poliçesi, zorunlu trafik sigortası kapsamındaki zararları karşılasa da araç sahibinin zorunlu trafik sigortası yaptırma zorunluluğu bulunur. Bu zorunluluk sizi korkutmasın artık online sigorta sorgulama ile karşılaştırmalı sigorta sahibi olmak çok kolay.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik sigortası teminat limitleri ise Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir. Teminatlar baz alınarak oluşturulan sigorta primleri bir rehber tarife niteliğinde. Bu rehber tarife ile alt ve üst limit aralığında fiyatlama yapılarak poliçe kesilir.

Her araç kullanıcısının ise sigorta beklentisi farklı elbette ancak söz konusu zorunlu trafik sigortası ise her sürücü uygun fiyat dahilinde sigorta hizmeti almak ister.

En uygun fiyatlarla zorunlu trafik sigortasına sahip olmanın yolu ise;  bu fiyatlandırmalar ve kriterler hakkında bilgi sahibi olmaktan geçiyor. 

Bu kriterleri tam anlamıyla anlamak için ise karşılaştırmadan sigorta alınmaması gerekir. Karşılaştırmada en çok baz alınan fiyatları belirleyen etkenler ise; il,ilçe, yaş, geçmiş gibi değişkenler. 

Sizler de bu kriterlere veya kendi belirlemiş olduğunuz şartlara göre karşılaştırmalı sigorta avantajından yararlanabilir, zorunlu trafik sigortasına uygun fiyatlar kolay adımlarla sahip olabilirsiniz.

Sigortam.net ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için zaman kaybetmeyin, trafik sigorta sorgulaması ile bilgilerinize kolayca ulaşın. 

Dilerseniz  7/24 hizmet sunan  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, avantajlı fiyatlarla sigortalanabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.