Kasko ve Trafik Sigortasının Devri | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Devredilir mi?

Kasko sigortası aracınızın hasara uğraması durumunda belirli limitler ve teminatlar dahilinde zararınızı karşılar. Araç sahibini maddi açıdan koruyan kasko sigortası bu yönüyle son derece önemli bir sigortadır.

Trafik sigortası ise Trafik Kanunu tarafından zorunlu kılınmıştır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak yasaktır. Trafik sigortası kaza anında karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen bedensel ve maddi zararları güvence altına alır.

Hem kasko hem de trafik sigortasında başkasına devretme hakkı yoktur. Poliçe ruhsat sahibinin adına düzenlenir. Yeni bir araç alınması durumunda yine poliçe sahibinin üzerine yeni araçta sigorta devam eder. Fakat araç alınmaması durumunda poliçe iptal edilir. Devredilmek istenen kişinin adına yeni bir poliçe düzenlenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortası yaptıranlar genelde bir de kasko sigortasına para ödemek istemezler fakat görüldüğü gibi iki sigortanında kapsamı çok farklıdır. Trafik sigortası aracınızın hasarını karşılamaz ve bu nedenle hasar zamanı çok fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ülkemizde yaşanan trafik kazası sayısının fazlalığını da düşündüğümüzde bu sigortaların yaptırılması büyük önem taşır. Küçük primlerle büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın en iyi ve büyük sigorta şirketlerinin fiyatlarına 3 dakikada ulaşın. İsterseniz bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigortaya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Karşı Tarafın Aracınıza Zarar Vermesi Halinde Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı trafik kazalarında trafik sigortasının hasarınızı karşılaması için sürücülere düşen bazı görevler vardır.

Devamını Oku

Hasarsızlık İndirimi Trafik Sigortası İçin de Geçerli mi?

Hasarsızlık indiriminin trafik sigortası için de geçerli olup olmadığını öğrenin, Sigortam.net ile kolayca sigortalanın.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Zorunlu trafik sigortası birçok riski teminat altına alır. Teminatlar Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için bütün sigorta şirketleri için aynıdır fakat fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık gösterir.

Devamını Oku