444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ve Trafik Sigortası Devredilir mi?

30 Mayıs 2014

Kasko sigortası aracınızın hasara uğraması durumunda belirli limitler ve teminatlar dahilinde zararınızı karşılar. Araç sahibini maddi açıdan koruyan kasko sigortası bu yönüyle son derece önemli bir sigortadır.

Trafik sigortası ise Trafik Kanunu tarafından zorunlu kılınmıştır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak yasaktır. Trafik sigortası kaza anında karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen bedensel ve maddi zararları güvence altına alır.

Hem kasko hem de trafik sigortasında başkasına devretme hakkı yoktur. Poliçe ruhsat sahibinin adına düzenlenir. Yeni bir araç alınması durumunda yine poliçe sahibinin üzerine yeni araçta sigorta devam eder. Fakat araç alınmaması durumunda poliçe iptal edilir. Devredilmek istenen kişinin adına yeni bir poliçe düzenlenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik sigortası yaptıranlar genelde bir de kasko sigortasına para ödemek istemezler fakat görüldüğü gibi iki sigortanında kapsamı çok farklıdır. Trafik sigortası aracınızın hasarını karşılamaz ve bu nedenle hasar zamanı çok fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ülkemizde yaşanan trafik kazası sayısının fazlalığını da düşündüğümüzde bu sigortaların yaptırılması büyük önem taşır. Küçük primlerle büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın en iyi ve büyük sigorta şirketlerinin fiyatlarına 3 dakikada ulaşın. İsterseniz bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigortaya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?