65.272 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X

Kaza Tespit Tutanağı Şimdi Iphone'da

05 Mart 2013

İlk olarak geçtiğimiz yıl Android için çıkan Kaza Tespit Tutanağı uygulaması iPhone kullanıcıları ile buluşuyor. İlk olarak androidde çıkan kaza tespit raporu artık iPhone için de kullanılacak. Trafikte yapılan yeni düzenleme ile hayatımıza giren sürücülerin kendilerinin dolduracağı kaza tespit tutanağı doldurma işlemini artık iPhonelardan da yapmak mümkün.Anadolu Sigorta tarafından geliştirilen uygulama ile sürücüler kaza sonrası trafik polisini beklemeden kaza tespit tutanağını cep telefonlarından doldurup tüm işlemleri gerçekleştirebilecek.

Uygulama telefona indirildikten sonra gerekli kimlik bilgileri dolduruluyor ve kaza anında olay yeri dahil tüm bilgiler trafik müdürlüğüne otomatik olarak iletiliyor. Kaza yerinin fotoğrafı, ayrıntılı adresi ve kroki çiziminin de otomatik olarak yapılabildiği uygulama trafikteki kaza kaynaklı sıkışıklıkları da minimuma indirecek.
 

Kaza Tespit Tutanağı Nedir?
 

Kaza tespit tutanağı, maddi hasarlı trafik kazalarında, kazaya karışan araç sürücüleri ya da trafik polisi tarafından düzenlenen kazanın oluşumuna ve kazaya karışan araç ve sürücülerine ilişkin bilgi ve beyanları içeren tutanaktır.
 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

01 Nisan 2008 tarihinden bu yana, artık kişiler maddi hasarlı trafik kazalarında, aralarında anlaşarak kaza tespit tutanağı tanzim etmek suretiyle uyuşmazlığı çözümleyebilmektedirler.
 
Kazaya karışan araç sürücülerinin medeni bir şekilde, trafik polisine ihtiyaç duymaksızın kazanın oluşumuna, kazaya karışan araç ve araç sürücülerine bilgi ve beyanlara ilişkin düzenlemiş oldukları tutanakları düzenleyebilmektedirler.
 
Böylelikle bireyler, trafiğin tıkanmasına sebebiyet vermeksizin, herhangi bir trafik cezasına yer olmadan, emek ve zaman sarfetmeden uyuşmazlıklarını medeni bir şekilde çözebilme imkanına kavuşmaktadırlar.
 

Kaza Tespit Tutanağı Nereden Temin  Edilebilir?
 

01 Nisan 2008 tarihinden itibaren trafik sigortası poliçesi yanında kaza tespit tutanağı da sigortalıya verilmektedir. Ne zaman gerek duyulacağı belli olmadığı için, kaza tespit tutanığının, ruhsat gibi her an araçta hazrı bulundurulması faydalıdır. Kaza tespit tutanağı için tıklayın.
 

Kaza Tespit Tutanağı Düzenlendikten Sonra Ne Yapılması Gerekir?
 

Kaza tespit tutanağındaki ilgili yerlerin eksiksiz olarak doldurulmasının yanısıra ayrıca kaza yapan araçların fotoğraflarının çekilmesi de ayrıca önemli bir konudur.
Kaza tespit tutanağını yukarıda açıkladığımız üzere dikkatlice doldurduktan sonra olay yerini, kazaya karışan araçları ve mümkün ise çarpma neticesinde araçtaki hasarları da gösterir şekilde değişik pozisyonlardan fotoğraflarını çekin.
 
Kaza sonrasında tarafların kusur durumunu çok yakından ve önemli ölçüde etkileyecek fotoğraf çekimi hususunda hassasiyetle durulmalıdır.

Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.