Kaza Tespit Tutanağı Artık Mobilde!

Ülkemizde ortalama 900 bin maddi hasarlı kazalar yaşanmakta ve hasarın tespiti için kaza tespit tutanakları doldurulmaktadır. Sigorta sahipleri tarafından doldurulan kaza tespit tutanağındakitüm bilgiler ise sigorta şirketleri aracılığıyla manuel olarak sisteme yüklenmektedir.

Zaman alan ve trafik sıkışıklığını arttıran bu aşamayı oldukça kolaylaştıracak mobil uygulama Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirildi.

Hasarlı kazaların ardından sürücüler tarafından hızlıca doldurulabilen ‘’Mobil Kaza Tutanağı’’ uygulaması ile tutanak hazırlanma süreci oldukça kısa sürecek ve kazaların neden olduğu trafik sıkışıklıkları da büyük ölçüde engellenecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Mobil Kaza Tespit Tutanağı’nın Avantajları

Sigortalılara her anlamda kolaylık sağlayacak uygulamanın yakın tarihte devreye girmesi bekleniyor. Kağıt form ve kalem kullanmadan hızlıca yapılabilecek bu uygulamanın getirdiği pek çok avantaj var. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mobil Kaza Tutanağı Uygulaması ile birlikte kaza tespit tutanakları akıllı telefonlardan kolayca ve hızla doldurulabilir, işlemin tamamlanmasıyla tutanak bilgileri online olarak ulaşmış olur. Sigorta şirketlerinin hasar süreçleri de mobil uygulama sayesinde yeni bir boyut kazanacaktır. Mobil Kaza Tutanağını elektronik ortamda doldurma imkanı sunan bu uygulama ile araçta güncel kaza formu, kalem vs. Taşınmasına gerek olmayacak.
  • Ruhsat, ehliyet fotokopisi, kaza resimlerinin çıktısının alınması gibi detaylara gerek kalmayacak.
  • Minimum bilgi ile daha hızlı tutanak girişi yapılabilecek.
  • Kazaların sonuçlanma aşamaları kısa sürecek.
  • Kare kod ve profil işlemleri ile poliçe bilgilerine hızlı erişim sağlanacak.
  • Formu dolduran araç sahipleri, dosya durumlarını uygulama üzerinden takip edebiliyor olacak.
  • T.C kimlik ve araç plakası numarasının girilmesi ile pek çok bilgi otomatik olarak sistemde görünebilecek ve form kolayca doldurulabilecek. Uygulama yönlendirici olacağı için kaza tutanağı bilgilerindeki eksikler ve hatalar minimuma indirilmiş olacak.

Uygulamanın detayları ve kullanımı için ‘’Mobil Kaza Tutanağı Kullanım Kılavuzu’’ başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Seyir halinde olan tüm araçlar ve sürücülerin güvenliği için büyük önem arz eden trafik sigortasını hala yaptırmadıysanız acele edin. Sigortam.net’e gelin, hem sigorta sektöründeki gelişmelerden haberdar olun hem de en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL