Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Hayatımıza girdiği günden bu yana önemli bir kolaylık sağlayan kaza tespit tutanağı uygulamasında ayrıca online kaza tespit tutanağı sorgulama işlemi de yapılabiliyor. Kaza tutanağı sorgulama işlemini TC Kimlik No ve plaka bilgilerinizle saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama İçin Tıklayın

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Kaza Tespit Tutanağı Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Kaza Tespit Tutanağı SorgulamaKaza tespit tutanağındaki işlem en az iki ikişinin karıştığı trafik kazalarında, tarafların doldurdukları kaza tespit tutanağını sigorta şirketlerine iletmeleri ile başlamaktadır. Sigorta şirketi ise kendisine iletilen tutanağı en geç takip eden iş gününün sonuna kadar, varsa fotoğraflarla birlikte elektronik ortamda SBM’ye iletmektedir.

Tutanakların SBM’ye iletilmesinin ardından sigorta şirketleri kendi kusur oranlarının değerlendirmesini yaparlar. Bu değerlendirme sonucunda iki taraf da aynı kusur oranlarını belirtip anlaşmaya varmışlarsa, dosya sonuçlanır. Aksi takdirde ise dosya 3 iş günü içerisinde Tutanak Değerlenirme Komisyonu’na iletilir. Dosya burada 3 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Kaza Tespit Tutanağı İtirazı

Kaza tespit tutanağının sonuçlanmasının ardından SBM, taraflara hem SMS, hem de e-posta yoluyla bilgilendirme yapmaktadır. Eğer taraflardan biri tutanaktaki kusur oranını öğrenmek istiyorsa, bu sefer kaza tespit tutanağı sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kaza tespit tutanağına itirazın en az 5 iş günü içerisinde yapılması gereklidir. Kaza tespit tutanağı sorgulama işlemini sbm.gov.tr adresinden online olarak veya SMS yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Hasar Dosya Takibinizi Sigortam.net Yapsın

Trafik kazası ve arızalar sonrasında başlayan süreç, araç sahiplerinin gün içerisindeki diğer işleri ile ilgilenmelerine engel teşkil ediyor. Ancak, kasko sigortasını Sigortam.net‘ten yaptıranlar, hasar dosya takibi işlemlerini takip etmek zorunda kalmıyor. Sigortam.net hasar işlemleri boyunca müşterilerinin hasar dosya takibini ücretsiz olarak yaparak, poliçe alımı sonrasında da müşterilerinin yanında yer alıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortanızı Mutlaka Yaptırın

Olası bir kaza anında zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırmamış olmanız sizi önemli sıkıntılar içerisine sokabilir. Trafik sigortası aracınızın veya sizin için hasar ödemesi yapmasa da, hatalı olduğunuz durumlarda karşı tarafın hasarını ödemesi nedeniyle önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Trafik Sigortası fiyatları 2020 bilgilerini görmek için tıklayın.

Trafik sigortasında en iyi fiyat garantili teklifi trafik sigortası sorgulama yaparak 2 dk’da alın veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL