444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Yapılır?

30 Mayıs 2014

Zorunlu trafik sigortası, büyük şehirde yaşayan ve özellikle yoğun trafiğin olduğu yerlerde yolculuk etmek zorunda kalanlar için önemli, elbette kasko sigortasının yerini tutmaz.

Sorumsuzca araba kullanan, dikkatsiz sürücülerle karşı karşıya gelince ne yapacağını şaşırabiliyor insan. Üstelik kasko sigortanız yoksa; zararın kimin ödeyeceği, zararın nasıl telafi edileceği problemi yaşıyorsunuz. 

Neyse ki bu problemleri biraz da olsa rahatlatacak zorunlu trafik sigortası var. Kazaya neden olan ve kusurlu olan tarafın zorunlu trafik sigortası sizin hasarınızı karşılayacaktır.

Karşı tarafın aracını koruyan trafik sigortası da diğer sigorta türlerinde olduğu gibi yıllık olarak yapılmaktadır ancak istisnalar da vardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Kısa Vadeli Trafik Sigortası İstisnaları
 

  • Kısa vadeli trafik sigortası sadece geçici plakalar,
     
  • Uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakaya sahip araçlar için yapılabilmektedir.

Bu istisnalar dışındaki araçlar için ise kısa vadeli poliçe düzenlenmemektedir. Zorunlu trafik sigortanızı yaptırın, yollara çıkarken güven hissini doyasıya yaşayın. 

Trafik sigorta sorgulamanızı yapın, Sigortam.net’in en uygun araç sigortası fiyatları ile sigortalanın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 destek alın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?