Kısa Vadeli Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Yapılır?

Zorunlu trafik sigortası, büyük şehirde yaşayan ve özellikle yoğun trafiğin olduğu yerlerde yolculuk etmek zorunda kalanlar için önemli, elbette kasko sigortasının yerini tutmaz.

Sorumsuzca araba kullanan, dikkatsiz sürücülerle karşı karşıya gelince ne yapacağını şaşırabiliyor insan. Üstelik kasko sigortanız yoksa; zararın kimin ödeyeceği, zararın nasıl telafi edileceği problemi yaşıyorsunuz. 

Neyse ki bu problemleri biraz da olsa rahatlatacak zorunlu trafik sigortası var. Kazaya neden olan ve kusurlu olan tarafın zorunlu trafik sigortası sizin hasarınızı karşılayacaktır.

Karşı tarafın aracını koruyan trafik sigortası da diğer sigorta türlerinde olduğu gibi yıllık olarak yapılmaktadır ancak istisnalar da vardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Kısa Vadeli Trafik Sigortası İstisnaları
 

  • Kısa vadeli trafik sigortası sadece geçici plakalar,
     
  • Uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakaya sahip araçlar için yapılabilmektedir.

Bu istisnalar dışındaki araçlar için ise kısa vadeli poliçe düzenlenmemektedir. Zorunlu trafik sigortanızı yaptırın, yollara çıkarken güven hissini doyasıya yaşayın. 

Trafik sigorta sorgulamanızı yapın, Sigortam.net’in en uygun araç sigortası fiyatları ile sigortalanın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL