Kısa Vadeli Trafik Sigortası Kimler İçindir | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Kimler İçindir?

Trafik sigortası limitleri ve sigortanın uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenerek Resmi Gazetede yayımlanması ile devreye girer. 

Tüm sigorta şirketleri tarafından genel şartları aynı olan trafik sigortası poliçesi, trafik kazası sonrası oluşan hasarlarda farklı limitlerle uygulamaya gider.

Kaza sırasında can kaybı olması halinde kazada ölenin yakınlarına verilmesi gereken miktar ile yaralanma halinde hastane masrafları için ödenecek miktar farklı oranlarda olacaktır. 

Sadece maddi bir kayıp yaşanması halinde ise ödenecek rakamlar değişecektir. Her bir durum için ödenecek miktar Hazine Müsteşarlığınca değişebilmekte, böylece ödenecek primlerde de farklılıklar olmaktadır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortası; başlama ve sona erme zamanları trafik sigortası poliçesinde yer almakta aksi bir durum yaşanmadığı takdirde, Türkiye saati ile öğlen 12.00’de devreye girer 1 yıl yani 365 gün sonra saat 12’de sona erer.

Trafik sigortası 1 yılı kapsayıcı şekilde yapılan bir sigorta çeşididir.

Ancak kısa süre Türkiye’de kalacak olanlar ve iş gereği Türkiye’de olanlar, Türkiyede kaldıkları süreç içerisinde araçlarını koruyabilmek için kısa vadeli trafik sigortası yaptırabilir.

Kısa Vadeli Trafik Sigortasına Sahip Olabilecekler Kimlerdir?

• Kısa vadeli trafik sigortası sadece geçici plakalar ve

• Uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar kısa vadeli trafik sigortası yaptırabilir.
 
Bu araç türleri dışındaki araçlar için ise kısa vadeli poliçe düzenlenememektedir.

Kısa vadeli trafik sigortası sadece bu iki durumdaki araçlar içindir. Bu iki durumdan birisine girmiyorsanız mutlaka trafik sigortası sorgulaması yaparak, trafik sigortası fiyatları almalı ve size uygun poliçeyi yaptırmalısınız. Kendinize en uygun sigortayı yaptırmak için 444 24 00'ı arayarak Sigortam.net uzmanlarından destek alın.


Benzer İçerikler

En Uygun Zorun Trafik Sigortası Fiyatları için 5 Basit Yol

Her sigorta şirketi farklı politikalar gösterse de bazı ipuçlarını kullanarak en uygun trafik sigortasına ulaşabilmek, araç sigortasında avantaj yakalamak mümkün.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırırken mağdur olmamak ve daha fazla ücret ödememek için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için biraraya getirdik.

Devamını Oku

5 Soruda Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortasını tam anlamıyla anlayabilmeniz adına, sürücülerin sıklıkla sorduğu 5 soruyu bir araya getirdik.

Devamını Oku