444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Kimler İçindir?

18 Haziran 2014

Trafik sigortası limitleri ve sigortanın uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenerek Resmi Gazetede yayımlanması ile devreye girer. 

Tüm sigorta şirketleri tarafından genel şartları aynı olan trafik sigortası poliçesi, trafik kazası sonrası oluşan hasarlarda farklı limitlerle uygulamaya gider.

Kaza sırasında can kaybı olması halinde kazada ölenin yakınlarına verilmesi gereken miktar ile yaralanma halinde hastane masrafları için ödenecek miktar farklı oranlarda olacaktır. 

Sadece maddi bir kayıp yaşanması halinde ise ödenecek rakamlar değişecektir. Her bir durum için ödenecek miktar Hazine Müsteşarlığınca değişebilmekte, böylece ödenecek primlerde de farklılıklar olmaktadır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik sigortası; başlama ve sona erme zamanları trafik sigortası poliçesinde yer almakta aksi bir durum yaşanmadığı takdirde, Türkiye saati ile öğlen 12.00’de devreye girer 1 yıl yani 365 gün sonra saat 12’de sona erer.

Trafik sigortası 1 yılı kapsayıcı şekilde yapılan bir sigorta çeşididir.

Ancak kısa süre Türkiye’de kalacak olanlar ve iş gereği Türkiye’de olanlar, Türkiyede kaldıkları süreç içerisinde araçlarını koruyabilmek için kısa vadeli trafik sigortası yaptırabilir.

Kısa Vadeli Trafik Sigortasına Sahip Olabilecekler Kimlerdir?

• Kısa vadeli trafik sigortası sadece geçici plakalar ve

• Uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar kısa vadeli trafik sigortası yaptırabilir.
 
Bu araç türleri dışındaki araçlar için ise kısa vadeli poliçe düzenlenememektedir.

Kısa vadeli trafik sigortası sadece bu iki durumdaki araçlar içindir. Bu iki durumdan birisine girmiyorsanız mutlaka trafik sigortası sorgulaması yaparak, trafik sigortası fiyatları almalı ve size uygun poliçeyi yaptırmalısınız. Kendinize en uygun sigortayı yaptırmak için 444 24 00'ı arayarak Sigortam.net uzmanlarından destek alın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.

Trafik Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

23 Haziran 2010 Çarşamba

Trafik Sigortası Genel Şartları olarak da bilinen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları, zorunlu trafik sigortası kapsamı, hasar durumunda sorumluluk, tazminat gibi konuları içerir.

Trafik Sigortasını Yaptırmak Zorunda mıyım?

29 Temmuz 2010 Perşembe
Evet, trafik sigortası zorunludur. Trafik sigortasız aracınız ile trafiğe çıktığınız takdirde aracınız bağlanabilir.