Mapfre Genel Sigorta Hedef Büyüttü | Sektörel Haberler | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Mapfre Genel Sigorta Hedef Büyüttü

Son yıllardaki atılımlarıyla sigortacılık sektöründe önemli başarılar elde eden Mapfre Genel Sigorta, orta vadeli hedeflerinde artık şirket sıralamasını değil, pazar payını dikkate alma kararı aldı. Mapfre Genel Sigorta CEO’su Serdar Gül yaptığı açıklamada orta vadedeki hedeflerinin %8.2 olan Pazar paylarını %10’a çıkartmak olduğunu belirtti.

Hedef %10 Pazar Payı

Türkiye’deki sigorta sektörünün oldukça rekabetçi bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Gül, buna rağmen geçen yıl sektör ortalamasının üstünde bir büyüme oranı sağladıklarını ifade ederek geçen yılın kendileri adına oldukça başarılı bir yıl olduğunu, bu senenin ise daha da başarılı geçeceğine inandığını söyledi.  Yılın ilk üç ayındaki verilerin de beklentileri doğrultusunda sonuçlar ortaya koydunu belirten Gül, bundan sonraki hedeflerinin şirket sıralamasından ziyade, pazar payına odaklı olacağını ifade etti. Söz konusu rekabetçi ortamda herhangi bir satın alma yapmadan ve herhangi bir banka ya da holding gücünü arkasına almadan sektörde böylesi bir büyüme yakalamanın oldukça başarılı bir sonuç olduğunu da vurgulayan Gül, Mapfre Genel Sigorta olarak şu anda bulundukları konumun bir başarı hikayesi olduğunu sözlerine ekledi.

Mapfre Genel Sigorta Hakkında

İlk olarak İspanya’da kurulan Mapfre Genel Sigorta’nın Türkiye pazarına girişi ise 2007 yılında gerçekleşti. İspanya ve Güney Amerika’daki en büyük sigorta şirketi olma ünvanını elinde bulunduran Mapfre, aynı zamanda ABD’de de sigortacılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin diğer önemli sigorta şirketleri gibi gibi Mapfre Genel Sigorta ürünlerine de Sigortam.net ayrıcalığı ve avantajlarıyla ulaşabilmek mümkün. Mapfre Genel Sigorta’dan kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası poliçesi yaptırmak istiyorsanız hemen sigorta sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca ulaşın. 


Benzer İçerikler

Türkiye’deki Otomobillerin %40.9’u LPG’li

TÜİK Motorlu Kara Taşıtları ile ilgili Mayıs 2015 istatistiklerini yayınladı. TÜİK’in verilerine göre Mayıs 2015’te trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon 328 bin 83 oldu.

Devamını Oku

Anadolu Hayat Emeklilik’in 800 Bin BES Katılımcısı Mevcut

Anadolu Hayat ve Emeklilik'in bireysel emeklilik katılımcı sayısı yükseldi. Siz de BES'e katılın, geleceğinizi güvence altına alın.

Devamını Oku

Antalya’daki Sigortalı Konut Oranı %42!

Zaman kaybetmeden zorunlu deprem sigortası yaptırın, Sigortam.net'ten en uygun sigorta oranlarına sahip olurken, depremin zararlarından korunun.

Devamını Oku