Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kolaylıklar Sağlıyor!

Teknolojinin hızlı gelişimi hayatımızın her alanında kolaylık sağlamaya devam ediyor. Kaza tespit tutanağı artık mobil telefonlar üzerinden doldurulabiliyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen bu uygulama araç sahipleri üzerindeki ağır yükü kaldırıyor. Tutanak doldurma süreciyle uğraşmasına gerek kalmıyor. Bu durum yaşanan sıkıcı trafiklerin de önüne geçiyor.

Hasar durumunda araç sahipleri kaza tespit formunu doldurarak sigorta şirketine iletiyor ve şirketler de bunu sisteme giriyorlardı. Fakat bu uygulama sayesinde işlemler oldukça hızlı ve kolay hale geldi. Sigorta şirketi artık kolayca kazadan haberdar olabilirken siz de sürecin tüm aşamalarını rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. “Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kullanım Kılavuzu” yazımızı okuyarak bu uygulamanın nasıl kullanılabileceğini öğrenebilirsiniz.

  

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Faydaları
 

 • Artık kaza durumunda kalem ve kaza tespit tutanağının olmasına gerek yok. Sadece akıllı telefonun bulunması yeterli.
   
 • Poliçe bilgilerinize ulaşmak için tek tek forma bilgilerinize girmenize gerek kalmıyor. Ruhsat ve plaka bilgisi ile otomatik olarak poliçe sorgulaması yapmanız mümkün.
   
 • Aynı şekilde araç ile ilgili bilgileri de tek tek girmenize gerek olmuyor. Poliçe bilgileri gibi araç bilgileri de otomatik olarak görünüyor.
   
 • Kazanın sigorta şirketine hemen bildirilmesi gerekir ki haklar talep edilebilsin. Bu uygulama sayesinde şirketinizin otomatik olarak kazadan haberi olur, süreç hızlanır ve kolaylaşır.
   
 • Özellikle merak ettiğiniz kaza kusur oranı da bu uygulama sayesinde size mesaj olarak ulaşır.

Bu kadar kolaylıktan sonra hasar sürecinin takibini de Sigortam.net sizin yerinize yaparak bu süreci de kolay hale getirir. Detaylı bilgiye “Sigortam.net Hasarda Yanınızda!” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Kerem Özdağ, bu uygulamanın kaza tutanağının yanlış doldurulmasının da önüne geçtiğini belirterek birçok kişinin bu uygulamadan faydalandığına dikkat çekti.

Trafikte güvenceyi sağlamak ve ceza almamak için zorunlu olan trafik sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sadece 2 dakikada online teklif alın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL