Mobil Kaza Tespit Tutanağı ile Gelen 5 Kolaylık!

Teknolojinin oldukça hızlı ilerlemesi birçok alanda kolaylıklar sağlıyor. İşlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi ve zaman kaybının daha az olması oldukça rahat bir süreç yaşatıyor.

İşte hayatımızdaki en büyük kolaylıklardan biri de Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SGM)’nin mobil kaza tespit tutanağı uygulamasını sunmasıydı. Araç sahiplerini sigorta şirketlerini sıkıntıya sokan, sigorta ve sigortacı arasında sorunların çıkmasına neden olan hasar durumu bu uygulama sayesinde oldukça kolay hale geldi. Uzun süre kaza nedeni ile yaşanan trafikler ve tutanak doldurma süreçleri sona erdi.

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Kapsamı Nedir?

Araç sahipleri yola çıktıklarında kaza riskine karşı yanlarında kaza tespit tutanağını taşımak durumundalardı. Mobil uygulama sayesinde akıllı telefonlara yüklenen uygulama ile mobil olarak kaza tespit tutanağını doldurmak yeterli. Oldukça kolay olan bu uygulama ile kaza bilgilerini girebiliyorsunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Böylece kaza tutanağını yanlış doldurma riski de ortadan kalmış oluyor. Mobil kaza tespit tutanağının kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye “Mobil Kaza Tespit Tutanağı Kullanım Kılavuzu” yazımızı incelemenizi öneririz.

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Kolaylıkları Nelerdir?
 

 1. Artık arabada trafik kazası tespit tutanağı kağıdının taşınmasına gerek kalmadı. Evde unutulmuş olsa da panik yapılmasını gerektiren bir durum ortadan kalktı. Aynı şekilde kalem bulundurmayı unutmak da sorun olmaktan çıktı.
   
 2. Kaza tespit tutanağının hasar durumundaki panik, üzüntü ve trafik aksaklığından dolayı yanlış doldurulma ihtimali de ortadan kalmış oldu. Sadece akıllı bir telefon sayesinde kaza bilgileri, olay yeri ve resimleri kolayca yükleniyor.
   
 3. Olay durumunu sigorta şirketine bir an önce bildirmek gerekiyor. Bu noktada da mobil uygulama imdadınıza yetişiyor. Bu uygulama sayesinde yüklenen bilgilerden dolayı sigorta şirketi olaydan anında haberdar olabiliyor.
   
 4. Kaza sonucu ne kadar kusurlu olunduğu, durumun nasıl sonuçlanacağı vs. önemli bilgilerin öğrenilmeye çalışılmasına gerek kalmadı. Mobil uygulama ile bu bilgiler de anında araç sahibine ulaşıyor.
   
 5. Bu uygulama ile yüklenen bilgilerden kazanın hangi noktada yaşandığı görülebiliyor. Bu sayede araç sahipleri farklı bir güzergahtan yoluna devam ederek trafik sıkışıklığını yaşamak durumunda kalmıyor. Yetkili kişiler ise bu noktadaki eksiklikler için daha kolay geliştirme planı hazırlayabiliyor. Konu ile ilgili “Mobil Kaza Tespit Tutanağı ile Kaza Noktaları Görülebiliyor!” yazımızı incelemenizi öneririz.

Zorunlu olan trafik sigortasını zaman kaybetmeden yaptırın, ceza almamanın yanı sıra kolaylıklardan da faydalanın. En uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL