2019 MTV Hesaplama ve Ödeme Nasıl ve Nereden Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2.taksit ödemesi 1-31 Temmuz arasında gerçekleştirilecek. MTV sorgulaması yaparak ödeme tutarınızı görebilir, ödeme işlemlerini tamamlayarak araç verginizi yatırabilirsiniz. MTV 2019 ödeme dönemi, Temmuz ayı itibariyle başlayacak. Bu sebeple yazımızda MTV hesaplama ve ödeme işlemleri ile ilgili merak edilen detayları bir araya getirdik.

“2019 MTV Zammı ve Fiyatları” yazımızdan 2019 motorlu taşıtlar vergisi fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

MTV hesaplama ve ödeme işlemlerinin ayrıntılarını bilmek, 2019 Temmuz ayında araç vergi ödemeleriniz için faydanıza olacaktır. MTV hesaplama 2019 nasıl ve nereden yapılır? MTV borç ödeme işlemleri nereden yapılır? MTV borç sorgulama yaparak araç vergi ödeme tutarını öğrenebilir miyim? sorularının detaylarını yazımızda bulabilir, MTV hesaplama ve ödeme işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda yazımızdan vergi ödemesi ile aklınıza takılan sorularınıza da yanıt alabilirsiniz. Kredi kartı ile MTV ödemesi mümkün mü? MTV taksit imkanları nelerdir? MTV taksitli ödeme hangi şartlarda yapılabilir? MTV 2019 detayları yazımızın devamında.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

MTV Hesaplama Ve Ödeme 2019

MTV Hesaplama 2019

Motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işlemleri internet üzerinden oldukça kolay şekilde yapılabiliyor. Gelir İdare Başkanlığının interaktif vergi dairesi sitesinden araç vergisi hesaplama yapabilirsiniz. MTV hesaplama sonucunda da 2019 Temmuz ayında ödeyeceğiniz MTV vergisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Araç vergi borcu ödeme işlemlerinizi yapmadan önce motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işlemlerini yapmanız faydanıza olacaktır. Aracınızın özelliklerine göre değişebilen taşıt vergisi, Gelir İdare Başkanlığının resmi internet sitesinden hesaplanabiliyor. MTV hesaplama yapmanız için ilk yapmanız gereken GİB internet vergi dairesi bölümüne ulaşmanız. Araç vergi borcu öğrenme işlemleri için GİB internet adresinde yapmanız gerekenleri yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

GİB MTV Hesaplama

GİB MTV hesaplaması işlemleri ivd.gib.gov.tr adresinden yapılıyor. “HESAPLAMALAR” bölümünden “MTV hesaplama” kısmına girmeniz gerekiyor. Kaşınıza gelen ekranda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalısınız.

MTV hesaplama ve ödeme işlemleri de GİB’in sitesinden yapılabiliyor.

MTV hesaplama 2019 için istenen bilgiler şunlardır:

 • yıl
 • taşıt değeri
 • ilk iktisabı
 • motor silindir hacmi
 • araç tipi
 • aracın yaşı

Bu bilgileri girdikten sonra sistem hesaplama işlemini yapar ve ödemeniz gereken MTV yıllık tutarınız, ilk 6 aylık ve ikinci 6 aylık tutar şeklinde sonuçlarda gösterilir

mtv hesaplama ve ödeme

MTV Ödemesi Nereden ve Nasıl Yapılabilir?

2019 motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi birçok yoldan yapabilirsiniz. MTV borcu için yapacağınız ödemeyi, GİB borç ödeme yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

GİB MTV ödeme işlemleri için “MTV ve TRAFİK PARA CEZASI ÖDEME” bölümüne girmeniz gerekiyor. Ödeme yapabilmeniz için öncelikle sorgulama yaparak araç ve borç bilgilerinizi görebilmeniz şart. Sorgulama için ise sadece T.C. / Vergi Kimlik Numarası, Plaka ve plakanızın özel olup olmadığı bilgisini vermeniz yeterli.

Motorlu taşıtlar vergisi 02:00-22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödenebiliyor. Anlaşmalı bankalar ise yine GİB’in sitesinde Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar olarak liste halinde belirtiliyor. MTV kredi kartı ile ödeme şeklinde yatırılabiliyor.

Anlaşmalı Bankalardan Bazıları;

 • AKBANK T.A.Ş.
 • DENİZBANK A.Ş.
 • FİNANSBANK A.Ş.
 • HSBC BANK A.Ş.
 • ŞEKERBANK T.A.Ş.
 • T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
 • TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.

Anlaşmalı bankaların tümüne ulaşmak için buraya tıklayın.

MTV ödemesi 2019 için diğer seçeneklerde ise direkt ödeme yapabilirsiniz. Araç verginizi anlaşmalı PTT ve bankalar üzerinden veya ATM’lerinden ödeyebilirsiniz.

MTV Ödemesi Taksit İmkanı

MTV hesaplama ve ödeme işlemlerinde taksit imkanı, araç sahiplerini en çok ilgilendiren diğer konulardan biri. Motorlu taşıtlar vergisi taksit seçeneklerini değerlendirerek daha uygun koşullarda MTV ödemenizi yapmanız mümkün.

Bankalar, MTV ödeme tarihleri içerisinde belirli taksit seçenekleri sunarak avantajlı uygulamalar yapıyor. Temmuz ayı için güncel banka kampanyaları kesinleştiği zaman, buradan sizi bilgilendireceğiz. MTV banka kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Aşağıda 2019 Ocak ayı içerisinde geçerli olan  motorlu taşıtlar vergisi kampanyaları hakkında detaylı bilgiler mevcut. Güncel değişikler oldukça, bankaların Temmuz ödemesi için MTV taksitlendirme 2019 seçeneklerini yazımızda anlatacağız.

İş Bankası/Maximum

İş Bankası, MTV taksitlendirme kampanyaları kapsamında 300 TL ve üzeri MTV ödemelerinize 2 taksit fırsatı sunuyor. Maximum Kart ile İşCep, İnternet Şubesi ve gib.gov.tr üzerinden mobil ödeme başlığı altındaki Maximum Mobil ile Öde seçeneğini kullanarak 2 taksit MTV taksit kampanyasından faydalanabilirsiniz. Kampanya 4-31 Ocak 2019 tarihleri arasında geçerlidir.

Garanti Bankası/Bonus

MTV taksitli ödeme 2019 kampanyalarında Garanti Bankası ise 3 taksit imkanı sunuyor. GİB’in resmi sitesi gib.gov.tr’de ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altında GarantiPay’ı seçerek kart bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan MTV taksitinizi 3’e çıkarabilirsiniz.

Ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçerek ise kart bilgilerinizi girerek 2 taksit imkanından faydalanabilirsiniz. MTV ödemenizi; BonusFlaş, Garanti İnternet, Garanti Cep, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti Paramatik’ler ve garanti.com.tr’den yapabilirsiniz. Taksit kampanyası 03 – 31 Ocak 2019 arasında geçerli.

Yapı Kredi Bankası/ World

Yapı Kredi Bankası’ndan motorlu taşıtlar vergisi ödemesi için 2 taksit fırsatı! Yapı Kredi Worldcard’ınız var ise 1 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında yapacağınız 100 TL ve üzeri MTV ödemelerinizi 2 taksit şeklinde bölebilirsiniz.

Ayrıca 100TL ve üzeri ödeme işleminizi gib.gov.tr’den QR kod ile yaparsanız, 3 taksit imkanından da yararlanabilirsiniz.

Akbank/Axess

Axess’le MTV ödemesine 2 ve 3 taksit seçenekleri. 4-31 Ocak 2019 tarihleri arasında geçerli olan Akbank MTV kampanyası kapsamında Akbank Direkt Internet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri, SMS veya www.gib.gov.tr üzerinden Akbank kredi kartları ile 2 taksit imkanından faydalanabilirsiniz.

Diğer bir taşıt vergisi ödemesi ise Axess Mobil üzerinden kredi kartı ile tek çekim veya 3 taksitle yapılabilir.

TEB/TEB Bonus Card

TEB Bonus kredi kartınız var ise 31 Ocak 2019 tarihine kadar CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Uygulaması veya gib.gov.tr’den yapacağınız motorlu taşıt verginizi 2 taksit imkanı ile ödeyebilirsiniz.

Ödeme işlemine geçmeden önce MTV yazıp 4616’ya göndererek veya CEPTETEB Mobil Uygulaması’ndan kampanyaya katılabilirsiniz. SMS gönderimi kampanyaya katılım için zorunludur.

KuveytTürk Bankası

KuveytTürk’ten motorlu taşıtlar vergisi ödemeleriniz vade farksız 3 taksit imkanı ile sunuluyor. 31 Ocak tarihine kadar ödeme sürecine geçmeden önce kampanyaya katılmanız gerekir. ONAY MTV3T yazıp 2848’e sms gönderilerek kampanya kaydı yapılabilir. Kampanyaya katılmayı düşünüyorsanız önce kayıt olmanız şart. Kayıt yapılmadan ödenen taşıt vergisi, sonradan taksitlendirilmiyor.

Şube, İnternet Şube, Mobil Şube, Çağrı Merkezinden, ATM’den ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan ödemelerde MTV 3 taksit kampanyası geçerlidir.

Araç Sigortalarınızı Sigortam.net’ten yaptırın, Avantajları Kaçırmayın!

Trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırarak karşı tarafa ve kendi aracınıza verebileceğiz risklere karşı bütçenizi güvenceye alabilir, yüksek maliyetli zararlara katlanmak zorunda kalmazsınız.

Sigortam.netten kasko ve trafik sigortası yaptırmak çok kolay! En uygun kasko fiyatları ve trafik sigortası fiyatları için teklif alın, internete özel indirim fırsatlarını kaçırmayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL