444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2016'nın Kaçırılmayacak MTV Kampanyaları

01 Temmuz 2016

Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ikinci taksit ödemeleri Temmuz ayına girmemizle beraber başladı. 1 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak MTV ödemeleri için bankalarsa birbirinden avantajlı tekliflerle sürücülerin karşısına çıktı. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Aracınızın 2016 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmek için MTV Hesaplama 2016 sayfamıza göz atabilirsiniz.

MTV ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde anlaşmalı banka ve kredi kartı ile aracınızın plaka numarası, tescil numarası ve TC kimlik numarası bilgilerinizi girdikten sonra yapabilirsiniz. 

MTV ödemeleri süresince bankalar müşterilerine sundukları cazip taksit fırsatlarının yanı sıra, indirimler ve hediye gibi seçeneklerle de MTV ödemelerini daha avantajı bir hale getiriyorlar. Siz de bu seçeneklerden birini kullanarak yapacağınız MTV ödemelerinizde önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. 

MTV Kampanyaları 2016 Listesi

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 kampanyaları için oluşturduğumuz listeden banka ve kredi kartlarının açıkladıkları kampanyaları inceleyebilir, sizin için en uygun ödeme seçeneğini bulabilirsiniz.

Garanti Bankası 2016 MTV Kampanyası

Garanti BankasıGaranti Bankası'nın müşterilerine motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde çok güzel bir sürprizi var. 1 Temmuz - 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak MTV ödemelerinde 3 taksit seçeneği sunan Garanti Bankası ayrıca, MTV ödemesini gerçekleştirenlere Genpa Ailem web sitesi üzerinden yapacakları Samsung akıllı cihaz alışverilerinde %25 indirim fırsatı sunuyor. Kampanya Samsung Galaxy J2 (SM-J200F), Samsung A5 2016 (SM-A510F), Samsung Galaxy Tab A 2016 (SM-T280) ve Hızlı Araç Şarjı (2.000 mA) cihazları için geçerli olacak. Kampanyadan Garanti İnternet, Garanti Cep, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti ATM (karlı-kartsız menü), BonusFlaş veya gib.gov.tr üzerinden MTV ödemesi gerçekleştirenler yararlanabilecek. 

Paraf 2016 MTV Kampanyası

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödemelerinin en çok ses getirecek kampanyalarından birisine ise Paraf imza attı. 1 Temmuz - 8 Ağustos 2016 tarihleri arasında MTV ödemesini GİB'in resmi internet sayfası üzerinden gerçekleştirecek araç sahipleri 500 TL'ye kadar yapacakları MTV ödemelerinde 3 taksit, 500 TL üzerindeki ödemelerde ise 5 taksit fırsatından yararlanabilecek. Üstelik İnterprice'den 1 günlük araç kiralama da ücretsiz. Kampanyadan yararlanmak isteyenler ödemelerini gerçekleştirmelerinin ardından ücretsiz araç kiralama hakkını 11 Temmuz - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında kullanabilecek. 

Yapı Kredi - Worldcart 2016 MTV Kampanyası

Yapı Kredi, motorlu taşıtlar vergisi kampanyası kapsamında sürücülere kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Üstelik 3 taksit fırsatıyla. Yapı Kredi'nin internet şubesi, mobil şube veya Yapı Kredi Ödeme Merkezi'nden yapılan 100 TL üstü MTV ödemelerinde OPET'te geçerli 20 TL indirim fırsatı sizi bekliyor.

İndiriminizi 01 - 31 Ağustos 2016 tarihinde Yapı Kredi ile anlaşmalı OPET istasyonlarında yapacağınız 100 TL ve üzerindeki akaryakıt alımlarınızda 20 TL ekstre indirimi olarak kullanabilirsiniz. 

Denizbank Paracard 2016 MTV Kampanyası

Denizbank müşterileri Paracard'ları ile 08 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında yacapakları MTV ödemelerinde 50 TL Bonus kazanma şanısını yakalayacak. Kampanya kapsamında GİB internet sitesi üzerinden yapılacak MTV ödemeleri sonrasında Denizbank Paracard müşterleri, sonraki alışverişlerinde %5 bonus kazanacak. Kampanyadan kazanılacak bonusların toplan tutarı ise 50 TL ile sınırlandırıldı. Kampanyaya katılım göstermeniz için 3280'e SMS'le "Taşıt" yazıp göndermeniz yeterli. Kazanılacak bonusların yüklemeleri ise 5 Ağustos'ta yapılacak. 

Ziraat Bankası Maximum Kart 2016 MTV Kampanyası

ziraat bankasıMotorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksit ödemeleri döneminde Ziraat Maximum Kart sahipleri de üç taksit fırsatından yararlanabilecekler.

75 TL üzerindeki MTV ödemelerinizi GİB, ATM veya internet şubesi üzerinden gerçekleştirerek üç taksit fırsatından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası'nın Motorlu Taşıtlar Vergisi kampanyası 1 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arasında geçerli olacak.

İş Bankası 2016 MTV Kampanyası 

İş Bankası müşterileri 11 Temmuz - 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında İnternet veya Cep Şubesi aracılığıyla yapacakları 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 3 taksit, GİB üzerinden yapacakları 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde ise 2 taksit fırsatından yararlanabilecekler. Üstelik Bosch Car Servisi merkezlerinde geçerli periyodik bakım için %30 indirim ve ücretsiz check - up da hediye.

Kampanyaya tüm Maximum Kart özellikli İş Bankası kredi kartı ve bankamatik kartı sahipleri katılabiliyor.

Axess 2016 MTV Kampanyası

Aracının Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini Akbank Axess kredi kartı ile Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden ya da Akbank'ın diğer öddeme kanalları üzerinden gerçekleştiren sürücüler, 4 taksit fırsatından yararlanabiliyor.

Üstelik 4 taksit kampanyasından yararlanabilmek için herhangi bir alt limit de bulunmuyor. Katılım için herhangi bir işlem gerektirmeyen Motorlu Taşıtlar Vergisi kampanyası 1 Temmuz - 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında geçerli olacak. Geç kalmayın.

TEB 2016 MTV Kampanyası

TEB 1 Temmuz - 2 Ağustos 2016 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini GİB veya Cepteteb uygulaması üzerinden gerçekleştiren araç sahiplerine 3 taksit fırsatı sunuyor. Kampanyadan TEB Bonuscard ve TEB Worldcard sahipleri yararlanabilecek.

Kampanyaya katılarak taksit fırsatını kullanmak isteyen araç sahiplerinin bankada kayıtlı olan cep telefonları aracılığyla "MTV" yazarak 4616'ya göndermeleri gerekiyor. 

MTV Ödemelerinizi Geciktirmeyin

MTV Kampanyaları 2016

Ülkemizde 2016 itibariyle 20 milyonun üzerinde motorlu kara taşıtı bulunmaktadır. Kara taşıtlarının haricinde tüm hava ve su taşıtı sahiplerinin de motorlu taşıtlar vergisini ödemekle yükümlü olduğunu düşününce bu sayı çok daha büyük bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

İçeriğimizde belirttiğimiz üzere MTV ödemelerinizi bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden veya GİB'in resmi web sitesi üzerinden ödeyebileceğiniz gibi, bankalar aracılığıyla kredi kartınızla da ödeyebilirsiniz.

Bankalardan yapacağınız motorlu taşıt vergisi ödemelerinin ne gibi bir avantaj sağlayacağını merak edenler içinse şöyle açıklayalım; Bankalardan yapacağınız mtv ödemelerinizde herhangi bir indirim vs. söz konusu değildir, ancak bankaların MTV Kampanyaları ile daha geniş taksit seçeneklerine ulaşabileceğiniz gibi, bankaların anlaşmalı olduğu kurumlardan indirimli mal veya hizmet alma şansını yakalayabilirsiniz. Örneğin MTV ödemelerinin ilk döneminde başlatılan kampanyalar kapsamında indirimli tablet alma şansının yanı sıra, oto yıkama, araç temizliği gibi hizmetler için de ciddi avantajlar söz konusu olmuştu. Örneğin Garanti Bankası MTV kampanyası dahilinde ATM, internet, akıllı telefon uygulaması ve telefon şubesi üzerinden motorlu taşıtlar vergisi ödemesini gerçekleştiren kullanıcılarına çok uygun fiyatlarla tablet alma fırsatını sunmuştu. Bonus Card sahipleri ise MTV kampanyaları 2016 kapsamında üç taksit fırsatının yanı sıra araç temizliği ve performansı merkezlerinde kullanabilecekleri %20'ye yakın indirim şansını yakalamışlardı. Maximum Kart motorlu taşıtlar vergisi kampanyası ile geçen dönem Maximum Kart sahipleri avantajlı taksit seçeneklerinin yanı sıra araç temizliği için %30 indirimden yararlanmışlardı.Hali hazırda birden fazla kredi kartı kullanıyorsanız, bankaların MTV kampanyalarını tek tek inceleyerek sizin için en avantajlı ödeme türünü seçebilirsiniz. 

Bankalar 2016 MTV ödemeleri için kampanya koşullarını yavaş yavaş açıklamaya başladılar. Birkaç gün içerisinde ise tüm kampanyaların netleşmeye başlaması bekleniyor. Bu kampanyaların paylaşılması sonrasında biz de, tüm detayları MTV 2016 kampanyaları sayfamız üzerinden sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Motorlu taşıt vergisi ödemeleri ile ilgili tarih aralığı konusunda ise şimdilik 1 - 31 Temmuz 2016 tarihi belirtilse de, Temmuz ayındaki uzun süreli Ramazan Bayramı tatili nedeniyle bu süre daha da uzayabilir. Ancak şimdilik böyle bir durumun söz konusu olmadığını üstüne basarak belirtelim. Ödeme tarihleri konusunda herhangi bir gelişmenin yaşanması halinde yine bu sayfa üzerinden size duyuruda bulunacağız. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 Kredi Kartı ile Ödeme

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemenizi Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapmak içinse aşağıdaki banka ve kredi kartlarını kullanabilirsiniz. 

 • Akbank; Axess, Wings, Fish, Free, Axess Business, Wings Business ve Bank’o Card Axess kredi kartları
 • Garanti Bankası; Tüm Garanti American Express, VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS, Burgan BONUS
 • Halkbank; Tüm Halkbank VISA ve MasterCard
 • İş Bankası; Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard
 • Yapı Kredi; Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard ve Albaraka Worldcard, Anadolubank Worldcard
 • HSBC; Tüm HSBC VISA ve MasterCard
 • Finansbank; Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard
 • TEB; Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)
 • Vakıfbank; Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard
 • Ziraat Bankası; Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard
 • Denizbank; Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard
 • Türkiye Finans; Tüm Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartları
 • Aktif Bank; Tüm Aktif Bank kredi kartları


2016 MTV Kampanyaları Ne Zaman Belli Olur?

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2016 ödemeleri 1 Temmuz’da başlayacağından dolayı bankaların yapacakları kampanyaları en geç Haziran ayının son haftasında veya Temmuz ayının ilk haftasında açıklamaları bekleniyor. 2016 Motorlu Taşıtlar Vergisi kampanyaları için tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Trafik Sigortanızı Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi sürücüler için bir diğer ödeme kalemi trafik sigortası poliçesini de vakit kaybetmeden yaptırılması büyük önem taşıyor. Trafik sigortası fiyatları için en iyi fiyat garantisine trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, poliçenizde %45’e varan fiyat avantajı yakalayın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.