444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları direkt olarak bağlanır ve trafik şubelerinin otoparklarına çekilir. Sadece maddi değeri olan cezayı ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Araç, anında trafikten men edilir. Maalesef aracı geri almak sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle trafik sigortasının yaptırılması ve aracın bulunduğu otoparka giderek görevli memurlara poliçenin ibraz edilmesi gerekir. Sonra araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir. Ayrıca aracın otoparkta kaldığı süre için de otopark ücreti ödenmesi gerekir.

Zorunlu trafik sigortası'nın limitleri ile uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenip Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer. Trafik sigortası, tüm sigorta şirketleri tarafından aynı genel şartlar çerçevesinde aynı teminat ve limitler ile farklı primler üzerinden düzenlenmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

 
Aracınızın trafik sigortası primini görmek ya da hemen satın almak için tıklayınız…

Trafik sigortası ile aracınızı hemen güvence altına alın, yasal yükümlülüğünüzü yerine getirerek Ceza ödemek zorunda kalmayın!..
 

 


Benzer İçerikler

2015 Yılında Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları Neler?

Yapılan Değişiklikler 2015 yılında online trafik sigortası satın almayı oldukça avantajlı hale getirdi. Zaman kaybetmeyin güvencenizi bir an önce edinin.

Devamını Oku

2015 Yılında Zorunlu Trafik Sigortasında Neler Değişti?

2015 yılı ile birlikte trafik sigortasında da önemli değişiklikler yaşandı. 2015 zorunlu trafik sigortası değişiklikleri özellikle araç sahiplerini ilgilendiriyor.

Devamını Oku

Online Trafik Sigortası Ücreti Neye Göre Değişir?

Online trafik sigortası ücretlerini değiştiren kriterleri öğrenin, Sigortam.net'ten 2 dakikada teklif alarak en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın.

Devamını Oku