Online Trafik Cezası Sorgulama

Trafikteki araç sayısının artışının neden olduğu pek çok problemler var. Trafik kazaları ve sıkışıklığı, kural ihlalleri… Yoğunlaşan trafik ile birleşen sürücülerin dikkatsiz davranışları kazaları kaçınılmaz kılıyor. Sürücülerin sorumsuz davranışları, etkilileri bir takım kurallar koymaya itiyor. Ülkemizde en çok ihlal edilen kuralları öğrenmek isterseniz “En Çok İhlal Edilen Trafik Kuralları” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Trafiğe çıkan her sürücüyü bağlayan bu kurallar, maddi yaptırımlara neden oluyor. Her yıl binlerce sürücü, pek çok kez ceza alıyor. Alınan her bir trafik cezası ek bir gider anlamına geliyor. 2015 yılının trafik cezalarına dair detaylı bilgiyi ve yaptırımları “2019 Trafik Cezaları Yaptırımları” sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Üstelik ceza aldığınızdan haberiniz yoksa, cezanız katlanarak artıyor. İkamet adresinizi değiştiyse, tebliğ edilen ceza tutanakları elinize ulaşmadığı için aldığınız cezalardan daha da kötüsü gecikme faizlerinden haberiniz olmuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik cezanızı ödemediğiniz her ay için cezanızda %5 faiz uygulanıyor. Bu yüzden almış olduğunuz cezaları mümkün olduğunca çabuk ödemelisiniz. Cezayı peşin ödediğiniz zaman ceza oranı %25 oranında azalmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde uzun saatler alan trafik cezası ödemelerini kısa sürede yapabilirsiniz. Online trafik cezası sorgulama formu ile cezanızı geciktirmeden ödeyebilir, %25 oranındaki indirimden faydalanabilirsiniz. Sorgulama için Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesine girerek bazı bilgileri forma girmeniz gerekiyor.

Trafik Cezası Sorgulama için Gerekli Bilgiler

  • Araç plakası,
  • T.C kimlik numarası’
  • Tescil Tarihi
  • Form üzerinden geçmiş yıllara ait borçlarınızı da görebilir, ödemenizi yapabilirsiniz.

Sistem üzerinden yapabileceğiniz diğer işlemler; sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ve sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulamadır.

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

Sürücü belgesi ceza puanı ceza sorgulaması için gereken tek bilgi sürücü belgesi numarasıdır. Sistem üzerinden sürücü ile ilgili genel bilgilere ulaşmak, mümkündür.

Sürücü Belgesi İptal Bilgisi Sorgulama

Yine aynı sistemden üzerinden sürücü belgesi numarası girdikten sonra sürücü belgesinini iptal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Sürücülerin bütçesine yok yere yük yükleyecek durumklardan biri de trafik sigortası gecikmeleridir. Sigortanızı geciktirdiğiniz her yıl %5 oranında zaman neden olur. Siz de hala trafik sigortanızı yaptırmadıysanız, Sigortam.net’e gelerek trafik sigortası sorgulamanızı yapın. En uygun trafik sigortası fiyatlarıyla sigortalanmanın keyfini yaşayın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL