Online Trafik Cezası Sorgulama | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Trafik Cezası Sorgulama

Trafikteki araç sayısının artışının neden olduğu pek çok problemler var. Trafik kazaları ve sıkışıklığı, kural ihlalleri… Yoğunlaşan trafik ile birleşen sürücülerin dikkatsiz davranışları kazaları kaçınılmaz kılıyor. Sürücülerin sorumsuz davranışları, etkilileri bir takım kurallar koymaya itiyor. Ülkemizde en çok ihlal edilen kuralları öğrenmek isterseniz "En Çok İhlal Edilen Trafik Kuralları" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Trafiğe çıkan her sürücüyü bağlayan bu kurallar, maddi yaptırımlara neden oluyor. Her yıl binlerce sürücü, pek çok kez ceza alıyor. Alınan her bir trafik cezası ek bir gider anlamına geliyor. 2015 yılının trafik cezalarına dair detaylı bilgiyi ve yaptırımları "2015 Trafik Cezaları Yaptırımları" sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Üstelik ceza aldığınızdan haberiniz yoksa, cezanız katlanarak artıyor. İkamet adresinizi değiştiyse, tebliğ edilen ceza tutanakları elinize ulaşmadığı için aldığınız cezalardan daha da kötüsü gecikme faizlerinden haberiniz olmuyor.

  

Trafik cezanızı ödemediğiniz her ay için cezanızda %5 faiz uygulanıyor. Bu yüzden almış olduğunuz cezaları mümkün olduğunca çabuk ödemelisiniz. Cezayı peşin ödediğiniz zaman ceza oranı %25 oranında azalmaktadır.

Gelişen teknoloji sayesinde uzun saatler alan trafik cezası ödemelerini kısa sürede yapabilirsiniz. Online trafik cezası sorgulama formu ile cezanızı geciktirmeden ödeyebilir, %25 oranındaki indirimden faydalanabilirsiniz. Sorgulama için Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesine girerek bazı bilgileri forma girmeniz gerekiyor.

Trafik Cezası Sorgulama için Gerekli Bilgiler
 

  • Araç plakası,
  • T.C kimlik numarası’
  • Tescil Tarihi
  • Form üzerinden geçmiş yıllara ait borçlarınızı da görebilir, ödemenizi yapabilirsiniz.

Sistem üzerinden yapabileceğiniz diğer işlemler; sürücü belgesi ceza puanı sorgulama ve sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulamadır.

Sürücü Belgesi Ceza Puanı Sorgulama

Sürücü belgesi ceza puanı ceza sorgulaması için gereken tek bilgi sürücü belgesi numarasıdır. Sistem üzerinden sürücü ile ilgili genel bilgilere ulaşmak, mümkündür.

Sürücü Belgesi İptal Bilgisi Sorgulama

Yine aynı sistemden üzerinden sürücü belgesi numarası girdikten sonra sürücü belgesinini iptal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Sürücülerin bütçesine yok yere yük yükleyecek durumklardan biri de trafik sigortası gecikmeleridir. Sigortanızı geciktirdiğiniz her yıl %5 oranında zaman neden olur. Siz de hala trafik sigortanızı yaptırmadıysanız, Sigortam.net’e gelerek trafik sigortası sorgulamanızı yapın. En uygun trafik sigortası fiyatlarıyla sigortalanmanın keyfini yaşayın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Benzer İçerikler

Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Sürücülerin en önemli sorunlarından birisi haline gelen zorunlu trafik sigortası ile ilgili fiyat tartışmaları hız kesmeden sürüyor. Peki son üç aylık veriler ne söylüyor? 

Devamını Oku

Zorunlu Trafik Sigortası’nda Tarife Değişikliği

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Devamını Oku

ESP Türkiye’de Zorunlu Oldu!

Önemli güvenlik sistemlerinden biri olan ESP artık Türkiye'de zorunlu oldu ve üretilen yeni araçlar bu özelliği standart olarak içerisinde barındıracak.

Devamını Oku