444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Trafik Sigortası Ücreti Neye Göre Değişir?

Fiyatlar her konuda ilk planda tutulmaktadır. Fiyat önemli olmakla birlikte tabii ki her şey değildir. Önemli olan kaliteli ürünü ve hizmeti en uygun fiyata bulmaktır.

Ucuz bulduğunuz için sevinip satın aldığınız bir ürün kısa sürede bozuluyor ya da işlevini kaybediyorsa verdiğiniz para da boşa gitmiş oluyor. O ürünü atıp yeniden iyi kalitede olanı alıyorsunuz ya da canınız sıkıldığı için hiç almamayı tercih ediyorsunuz. İşte sigortada da aynı durum geçerli. Sırf ucuz diye aldığınız bir trafik sigortası poliçesi hasar durumunda zararlarınızı karşılamıyorsa, çok geç bir sürede karşılıyorsa ya da aradığınızda size destek olacak bir yetkiliye ulaşamıyorsanız yaşayacağınız sıkıntılar para ile ölçülemeyecektir. Özellikle online mecralarda bu hususa önem vermeli ve online trafik sigortasını güvenilir sigorta şirketlerinden satın almanız gerekir.

  

Sigorta şirketleri trafik sigortasının limit ve teminatlarıyla ilgili değişiklikler yapamıyor. Çünkü Hazine Müsteşarlığı bu standartları koyabiliyor. Dolayısıyla sadece fiyatlar ve ödeme şekilleri farklılık gösteriyor. Sigorta şirketleri trafik sigortası fiyatlarını belirlerken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulunduruyor.

Trafik Sigortası Ücretlerini Değiştiren Sebepler
 

 • Aracın kırsal bir kesimde ya da metropol bir şehirde bulunması,
   
 • Aracın pahalı ya da ucuz bir marka olması,
   
 • Araç sahibinin hasarının olup olmaması,
   
 • Aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılıyor olması,
   
 • Ruhsat sahibinin genç ya da deneyimli bir sürücü olması,
   
 • Aracın üretim yılının üzerinden ne kadar zaman geçtiği fiyatlar üzerinde etkilidir.

Siz bu bilgileri trafik poliçe sorgulaması yaparak karşınıza çıkan forma girdiğinizde sigorta şirketleri bu bilgiler doğrultusunda değerlendirme yaparak size en uygun ürün tekliflerini sunar. Dolayısıyla bu bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir. Aksi durumda poliçeniz daha yüksek fiyatlı çıkabilir.

Sigortam.net en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır ve tüm bu işlemleri online olarak 2 dakikada gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca teklifler arasında yine online bir şekilde karşılaştırma yapmanızı kolaylaştırır. Böylece aradığınız sigortayı en uygun fiyatla sunan şirketten satın alırsınız. “Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın AvantajlarıOnline Trafik Sigortası Sorgulama ve En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?” yazılarımızı okuyarak süreç ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta yaptırarak trafikteki risklere karşı güvence sahibi olun.


Benzer İçerikler

Araç Muayenelerinde En Çok Neden Kalıyoruz?

Araç aksamlarındaki bazı noktalara dikkat ederek araç muayenesinden kolayca geçmek, aracın tekrar tekrar muayene edilmesi gibi durumları engellemek mümkün.

Devamını Oku

Sürücülere 2017’de Uygulanacak Trafik Cezaları Belli Oldu

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren 2017 trafik cezaları belli oldu. 2017 yılında uygulanacak trafik cezası oranlarını sizler için derledik. 

Devamını Oku

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Tüm motorlu taşıt sahiplerince yaptırılması yasalar tarafından zorunlu tutulan trafik sigortası, bir kaza halinde karşı tarafa verilen zararı karşılamakta, kazaya neden olan araç sahibi için maddi destek yaratmaktadır.

Devamını Oku