Online Trafik Sigortası Ücreti Neye Göre Değişir?

Fiyatlar her konuda ilk planda tutulmaktadır. Fiyat önemli olmakla birlikte tabii ki her şey değildir. Önemli olan kaliteli ürünü ve hizmeti en uygun fiyata bulmaktır.

Ucuz bulduğunuz için sevinip satın aldığınız bir ürün kısa sürede bozuluyor ya da işlevini kaybediyorsa verdiğiniz para da boşa gitmiş oluyor. O ürünü atıp yeniden iyi kalitede olanı alıyorsunuz ya da canınız sıkıldığı için hiç almamayı tercih ediyorsunuz. İşte sigortada da aynı durum geçerli. Sırf ucuz diye aldığınız bir trafik sigortası poliçesi hasar durumunda zararlarınızı karşılamıyorsa, çok geç bir sürede karşılıyorsa ya da aradığınızda size destek olacak bir yetkiliye ulaşamıyorsanız yaşayacağınız sıkıntılar para ile ölçülemeyecektir. Özellikle online mecralarda bu hususa önem vermeli ve online trafik sigortasını güvenilir sigorta şirketlerinden satın almanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta şirketleri trafik sigortasının limit ve teminatlarıyla ilgili değişiklikler yapamıyor. Çünkü Hazine Müsteşarlığı bu standartları koyabiliyor. Dolayısıyla sadece fiyatlar ve ödeme şekilleri farklılık gösteriyor. Sigorta şirketleri trafik sigortası fiyatlarını belirlerken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulunduruyor.

Trafik Sigortası Ücretlerini Değiştiren Sebepler
 

 • Aracın kırsal bir kesimde ya da metropol bir şehirde bulunması,
   
 • Aracın pahalı ya da ucuz bir marka olması,
   
 • Araç sahibinin hasarının olup olmaması,
   
 • Aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılıyor olması,
   
 • Ruhsat sahibinin genç ya da deneyimli bir sürücü olması,
   
 • Aracın üretim yılının üzerinden ne kadar zaman geçtiği fiyatlar üzerinde etkilidir.

Siz bu bilgileri trafik poliçe sorgulaması yaparak karşınıza çıkan forma girdiğinizde sigorta şirketleri bu bilgiler doğrultusunda değerlendirme yaparak size en uygun ürün tekliflerini sunar. Dolayısıyla bu bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir. Aksi durumda poliçeniz daha yüksek fiyatlı çıkabilir.

Sigortam.net en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır ve tüm bu işlemleri online olarak 2 dakikada gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca teklifler arasında yine online bir şekilde karşılaştırma yapmanızı kolaylaştırır. Böylece aradığınız sigortayı en uygun fiyatla sunan şirketten satın alırsınız. “Online Zorunlu Trafik Sigortası Satın Almanın AvantajlarıOnline Trafik Sigortası Sorgulama ve En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?” yazılarımızı okuyarak süreç ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen sigorta sorgulama yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 sigorta yaptırarak trafikteki risklere karşı güvence sahibi olun.

Benzer İçerikler

Araç Muayene Ücretleri 2018 Araç muayene ücreti ne kadar? sorusu araç sahiplerinin her yıl araştırdığı konuların başında geliyor....Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren araç muayene ücretleri listesinin 2018 yılına ait güncel bilgilerine...yazımızdan ulaşabilirsiniz. Araç muayene ücretleri 2018 yılında aşağıdaki gibidir.

Araç Muayene Ücretleri...2018

İşte "Araç muayene ücretleri 2018 yılında ne kadar?" sorusunun cevabı;
Araç...Cinsi Tutar (TL)
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62...TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt,...Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 115,64 TL

Araç Muayenesi Hangi Periyotlarda Yapılır?

Araç Muayene Ücretleri 2018 Araçların muayene periyotları aracın cinsi ve yaşına göre farklılık göstermektedir. Örneğin hususi olarak kullanılan...binek otomobiller için muayene periyodu ilk üç yaş sonrasında ve ilk üç yaşında ardından takip eden her iki yılda bir olmak...üzere gerçekleşmektedir. Taksi, otobüs, kamyon ve kamyonet gibi diğer ticari araç sınıfındaki araçların muayene periyotları...ise yıl 1’dir. Aracınızın muayene tarihini geciktirmeyerek 2018 araç muayene fiyatları için belirtilen ücretler...ile araç muayene işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Araç muayenesini geciktirmeniz halinde ceza ile karşılaşabileceğinizi...unutmayın.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınmaktadır?

Artık aracınızın muayene randevusu için online olarak başvuruda...bulunarak sizin için en uygun olan muayene istasyonundan randevu alabilirsiniz. Araç muayenesi için Türkiye’deki tek yetkili kurum...olan TÜVTÜRK üzerinden araç muayenesi randevusu alabilirsiniz. Randevu işlemlerinizi
araç...muayene randevusu sorgulama sayfası üzerinden kolayca gerçekleştirin. TÜVTÜRK üzerinden randevu almak içinse...aracınızın plaka, ruhsat seri no ve bulunduğunuz şehir bilgilerini ilgili alanlara girmeniz gerekiyor. Bu işlemleri...gerçekleştirdikten sonra bulunduğunuz ilin muayene istasyonları listesine ulaşmış olacaksınız. Muayene istasyonları listesinden...yapacağınız seçim sonrasında ise gün ve saat bilgilerini seçerek araç muayenesi için randevu işlemlerinizi...tamamlayabilirsiniz.

Ekipmanlarınızın Eksiksiz Olmasına Dikkat Edin

Aracınızı muayene için yetkili istasyonlara...götürmeden önce mutlaka araç içi ekipmanlarınızın tam ve çalışır olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aracınız...muayeneden kalması tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz. Muayeneden kalan araçlar için eksikliklerini tamamlayabilmesi maksadıyla 1...aylık ek süre tanınmaktadır. Araç sahibi bu 1 ay lık süre içerisinde aracındaki eksik ekipmanları tamamlayarak yeniden muayene...için başvuruda bulunabilir. Bu 1 aylık süre içerisinde yapılan 2. Muayene başvurusunda herhangi bir ücret talebinde...bulunulmamaktadır. Ancak söz konusu 1 aylı ksüre zarfında muayeneye gelmeye araç ücretsiz muayene hakkını kayetmektedir. Muayeneye...gelmeyen araçlar gibi ikinci muayeneden kalan araçlar da bir sonraki muayene için tekrar ücret ödemek zorunda kalacaktır....Araç muayene ücreti 2018 için ikinci defa ödeme yapmamaya dikkatli olmanızda fayda var.

Muayeneye Gitmeden...Aşağıdaki Ekipmanların Eksiksiz Olduğuna Emin Olun!

 • İlk yardım çantası
 • Üçgen Reflektör
 • ...
 • Yangın Söndürme Cihazı
 • Stepne

Araç Muayenesi Öncesinde Evraklarınız Tamam mı?

Araç...muayenesi sırasında aracınızdaki ekipmanların dışında yanınızda bulundurmanız gereken bazı evraklar da gerekmektedir. Araç...ruhsatı, zorunlu trafik sigortası, aynı ay içerisinde muayeneye götüreceğiniz ikinci...araç sizin üzerinize değilse vekaletname ve LPG’li araçlar için; daha önceden sıvı gaz sistemi onaysız kusuru bulunması halinde...montaj tespit raporu ve sızdırmazlık raporu araç sahiplerinin muayene sırasında yanlarında bulundurmaları gereken...evraklardır. Eğer aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesinin vadesinin ne zaman biteceğinden emin değilseniz hemen 2018 trafik sigortası sorgulama ile poliçe vadenizi öğrenebilir,...dilerseniz de poliçenizi Sigortam.net'in en iyi fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. 2018 araç muayene ücretleri ile ilgili yeni bir gelişmenin yaşanması halinde yine bu sayfa...üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.