444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Trafik Sigortası Almanın Avantajları

10 Kasım 2014

Hemen hemen her işlemi yapabildiğimiz internet ortamı, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini geldi. Kişilere vakit kazandıran ve bulunulan her ortamda kolaylık sağlayan internete günümüzde her ortamda ulaşmak mümkün. 

Bugün pek çok alanda olduğu gibi sigorta sektöründe de interneti kullanarak bilgi edinme, soru sorabilme yahut sigortacılık işlemlerini rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirebiliyoruz.

Özellikle trafik sigortası gibi yapılması zorunlu olan ve takip edilmesi gereken sigortalarda, online sigorta işlemleri kurtarıcı olacaktır. Online trafik sigortası işlemlerine geçmeden önce , online sigortacılığın sigorta sektörüne ve trafik sigortasına kazandırdıklarına değinmek daha faydalı olacaktır.

  

2013 yılında zorunlu trafik sigortası ile verilecek güvencelerin neler olacağı ve bu güvencelere sahip olmak için gereken trafik sigortası primine, Hazine Müsteşarlığı karar veriyordu. Söz konusu durumda tüm sigorta şirketleri ayı teminatları veriyor ve aynı primi talep ediyordu. Yani, trafik sigortasında fark yaratma gibi bir durum yoktu ve hangi sigorta şirketinden hizmet aldığınızın da bir önemi yoktu.  

2014’teki uygulamayla birlikte trafik sigortası primlerinde serbest tarifeye geçiş başladı ve sigorta primlerinde farklılık yaratacak bir uygulama başlamış oldu. Uygulama doğrultusunda Hazine Müsteşarlığı poliçe ile verilecek güvenceler ve poliçe limitlerini kendi belirliyor ancak sigorta primleri sigorta şirketlerine göre değişiyor.

Serbest tarifeyle ilgili detaylı bilgi için; ''Trafik Sigortasında Serbest Dönem'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tam da bu noktada online sigorta işlemlerinin sunduğu avantajlar devreye giriyor. Başta zaman ve enerji tasarrufu sağlayan online trafik sigortasının pek çok avantajı var. Bu avantajları elde etmenin yolu, önce bilgi sahibi olmaktan geçiyor.

Online Trafik Sigortasının Avantajları
 

 • Serbest tarifenin getirmiş olduğu rakabet ortamının sunduğu avantajlı sigorta paketlerine ulaşabiliyor.
   
 • Araç sahipleri, en uygun zorunlu trafik sigortasını yaptırabilmek için sigorta şirketleri arasında prim karşılaştırması yapabiliyor,
   
 • Vakti olmayan, ya da trafik sigortasının yenileme dönemi geldiğini hatırlayan araç sahipleri, kısa sürede trafik sigortasını yaptırabiliyor,
   
 • Yanlış bilginin ve yönlendirmenin çok olduğu sigorta sektörüne dair araştırmalar yapabiliyor, dolayısıyla doğru bilgiye ulaşmak kolaylaşıyor,
   
 • Hizmet alınmak istenen sigorta şirketiyle uzaktan da olsa kolayca iletişime geçilebiliyor ve soru işaretlerine yanıt bulunabiliyor,
   
 • İnternetten sigorta talebinde bulunabileceği gibi, sigorta teklifleri de online alınabiliyor,
   
 • Online olarak onaylanan sigorta sözleşmesi, yazıcı aracılığıyla alınabiliyor.

Siz de bütün bu avantajları elde etmek için trafik poliçe sorgulama Sigortam.net’ten yapın, sigortalanma sürecinin her aşamasında tasarrufu yakalayın!

Trafik sigortası işlemleriniz ile ilgili her türlü bilgi ve satın alma işlemleriniz için Sigortam.net’in uzman danışmanlarına 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Online Sigorta Takip Programı

01 Aralık 2006 Cuma

01 Aralık 2006, Cuma / 3D Lojistik

Sigortam.net online sigorta takip programı ile tüm işlemleri web kanalıyla takip etme olanağı sağlıyor.

Online Sigorta Teklifi

09 Ekim 2014 Perşembe

En uygun online sigorta teklifi için Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın, en iyi fiyat garantisiyle sadece 3 dakikada sigorta satın alın, karlı çıkın.

Online Trafik Cezası Sorgulama Kullanım Kılavuzu

20 Ekim 2014 Pazartesi

Trafik cezası sorgulama işlemlerini ihmal etmeyerek erken ödeme indirimi imkanlarını kaçırmamış olursunuz.