Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı

08 Nisan 2014

Atmosferden gelen atıklari tuz, çamur vb. Durumlarda aracınızda oluşan pas araçlarda çürümeye ve zarara neden olan başlıca unsurlardan biri. 

Araçlar dış yüzeydeki boya ile bir nebze korunsada açık olan metaller paslanma ve çürüme riski ile karşı karşıyadır. Paslanma; sorunu rutubet, toz, toprak gibi etkenlerle baş gösteriyor.

Üstelik üretici firmalar çevre kirlilikleri, çamur, atıklar gibi sebeplerle meydana gelen çürümeleri garantinin kapsamına almıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Özenle baktığınız, trafik sigortası ve kasko sigortası ile güvence altına aldığınız aracınızın bakımını yaparak uzun yıllar kullanabilmek sizin elinizde.

Peki Otomobilinizi Paslanmaya Karşı Korumanın Yolları Neler?
 

 • Aracınızın su hortum ve su tahliye hortumlarının açık olup olmadığına dikkat etmeli,
   
 • Aracınızın aşağı kısımlarını düzenli olarak belirli periyotlarla yıkatmalı,
   
 • Aracınızın yıkama işlemi bittikten sonra çamurluk içleri ve kenarlarını, motor bölümü gibi önemli bölümleri incelemeli, kuruduğundan emin olmalı,
   
 • Aracınızda paslanmaya neden olabilecek küçük vurukları, çizikleri rötuşlayarak gidermeli,
   
 • Aracınızı fırça yerine süngerle yıkamaya dikkat ederek, oluşabilecek çizikleri engellemek aracınızın paslanmasını önleyecek önemli noktalardır.


Paslanmaya karşı korumaya aldığınız aracınızı oluşabilecek kazalardan korumak için Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımızdan araç sigorta şirketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.