Ruhsat Belge Seri Numarası Neden Gerekli?

Tramer ( Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi)  ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün birlikçe çalışmaya başlamasıyla sigorta sahibi olacak kişilerden, ruhsat belge seri numarası istenmeye başlandı.

Ruhsat Belge Seri Numarası, sayesinde sürücülerin araç bilgilerine ulaşmak, detaylı bilgi almak kolaylaştı. Peki sigorta teklifi alabilmeniz için neden plaka, T.C kimlik numarası ve ruhsat belge seri numarası gerekli?

Kasko ya da trafik sigortası gibi sigortalarda, sigorta şirketleri bazı değişkenleri baz almakta, fiyatlandırma yapmaktadır. Araç sigortalarını belirleyen bu değişkenler; aracınızın yaşı, tipi, genişliği, sürücünün yaşı, cinsiyeti, aracınızın hasar geçmişi, kullanım şekli ve benzer değişkenler olarak sıralanabilir.

Sigorta şirketleri, T.C kimlik numarasıyla sürücünün yaşı, cinsiyeti gibi bilgilere ulaşabilmektedir. T.C numarası ile ilgili daha fazla bilgi için;  ''Sigorta Sorgulama için T.C Numarası Neden Gerekli'' başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Ruhsat belge seri numarası, aracınızın ruhsat bilgilerini Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla sorgulanmasını, araç plakası ise TRAMER aracılığı ile aracınızın geçmiş yıllara ait bilgilerine ulaşılmasını sağlamaktadır.

Yani T.C kimlik numarası, plaka ve Ruhsat belge seri numarası ile hem tramer hem de Emniyet Genel Müdürlüğü sorgusu yapabilir, bütçenize uygun sigorta tekliflerine zaman harcamadan sahip olabilirsiniz.

Sigorta Teklifi için Verilen Bilgiler Eksikse Ne Olur?

Trafik sigortası fiyatları, önceden Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyordu. Yeni uygulamalarla ile birlikte her bir sigorta şirketi kendi fiyatlandırma politikaları doğrultusunda teklif sunmaya başladı.

Farklı fiyat tekliflerini belirleyen ise; sigorta sahibi olacak sürücülerin verdiği bilgiler. Trafik sigorta poliçesi başvurusu yaparken vermiş olduğunuz bilgiler baz alınır ve bu bilgiler doğrultusunda sigorta primi hesaplanır.

T.C kimlik numarası, plaka ve Ruhsat belge seri numarası… Hangi bilgi olursa olsun, trafik sigortası sahibi olacak sürücülerin, sigorta şirketlerine doğru beyan vermesi gerekir.

Eksik veya yanlış verilen bilgiler trafik sigortanıza fazladan prim ödemenize neden olacaktır.

Yanlış verilen bilgilerin başınıza iş açmaması için doğru bilgiler vermeye ve verdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığını teyit etmeye özen gösterin. Verdiğiniz bilgilerden emin değilseniz, sigorta şirketinizden destek isteyin.

Sigortada en iyilerle çalışan Sigortam.net’e gelin, trafik sigortanızı şansa bırakmayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı sigorta destek hattımızdan yardım alın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL