444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Şehir İçinde Araba Kullanmanın Gereklilikleri Nelerdir?

Şehir içi trafiğinde çok fazla araç ve yoğunluk olduğundan meydana gelen trafik kazaları da fazlalaşmaktadır. Bu nedenle şehir içinde araba kullanmak daha fazla dikkatli olmayı gerektirir. Kazaların çoğu maddi hasarlara neden olduğu için trafik sigortası yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Şehir içi trafik kurallarına uymak en önemli gerekliliklerdendir. Önünüzde ilerleyen araçla aranızda mesafe bırakmanız büyük önem taşır. Takip mesafesinin normalden biraz fazla olması sizin ve diğer araçların hareket etmesinde kolaylık sağlar.

Önünüzdeki aracın tekerleklerini görebileceğiniz şekilde mesafeniz olması gerekiyor. Bu konuya dikkat ettiğinizde diğer aracın kayması durumunda da zarar görme riskini azalır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Şehir içi trafiğinde seyrederken otobüs duraklarına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü otobüsten inen kişiler karşıya geçme eğiliminde bulunabilir. Birden yola çıkan kişiye çarpma riskiyle karşılaşmamak için duraklardan geçerken hızınızı azaltmanız önemlidir.

Trafikte otobüs, minibüs, taksi gibi ticari araçlara da dikkat etmelisiniz. Özellikle minibüs ve taksilerin her zaman bir anda durabilme ihtimali vardır. Ayrıca otobüs, minibüs gibi büyük boyutlu araçlar önünüzdeki trafiği görmenizi de engeller. Bu nedenle mümkünse bu araçların arkasından gitmemeye çalışmalısınız. Eğer bu mümkün değilse yine hızınızı azaltarak ve bu araçlarla takip mesafenizi fazla tutarak yola devam etmeniz doğru olacaktır.

Aracınızla trafiğe çıkmak için mutlaka zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Sigortam.net üzerinden trafik sigortası fiyatlarına 2 dakika da ulaşıp, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.


Benzer İçerikler

Zorunlu Trafik Sigortasında Doğru Yöntemler

Siz de zorunlu trafik sigortasına en doğru yöntemler ile sahip olmak istiyorsanız Sigortam.net'e gelin, araç sigortasında avantajı kaçırmayın!

Devamını Oku

Otomatik ve Manuel Vites Arasındaki Farklar

Sürüş konforu ve araç kullanım özellikleri gibi detaylar otomatik ve manuel vites araç arasındaki farkları açarken, sürücüleri seçim yapmaya zorluyor.

Devamını Oku

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Devamını Oku