Şehir İçinde Araba Kullanmanın Gereklilikleri Nelerdir?

Şehir içi trafiğinde çok fazla araç ve yoğunluk olduğundan meydana gelen trafik kazaları da fazlalaşmaktadır. Bu nedenle şehir içinde araba kullanmak daha fazla dikkatli olmayı gerektirir. Kazaların çoğu maddi hasarlara neden olduğu için trafik sigortası yaptırmayı ihmal etmemeniz gerekir.

Şehir içi trafik kurallarına uymak en önemli gerekliliklerdendir. Önünüzde ilerleyen araçla aranızda mesafe bırakmanız büyük önem taşır. Takip mesafesinin normalden biraz fazla olması sizin ve diğer araçların hareket etmesinde kolaylık sağlar.

Önünüzdeki aracın tekerleklerini görebileceğiniz şekilde mesafeniz olması gerekiyor. Bu konuya dikkat ettiğinizde diğer aracın kayması durumunda da zarar görme riskini azalır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Şehir içi trafiğinde seyrederken otobüs duraklarına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü otobüsten inen kişiler karşıya geçme eğiliminde bulunabilir. Birden yola çıkan kişiye çarpma riskiyle karşılaşmamak için duraklardan geçerken hızınızı azaltmanız önemlidir.

Trafikte otobüs, minibüs, taksi gibi ticari araçlara da dikkat etmelisiniz. Özellikle minibüs ve taksilerin her zaman bir anda durabilme ihtimali vardır. Ayrıca otobüs, minibüs gibi büyük boyutlu araçlar önünüzdeki trafiği görmenizi de engeller. Bu nedenle mümkünse bu araçların arkasından gitmemeye çalışmalısınız. Eğer bu mümkün değilse yine hızınızı azaltarak ve bu araçlarla takip mesafenizi fazla tutarak yola devam etmeniz doğru olacaktır.

Aracınızla trafiğe çıkmak için mutlaka zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Sigortam.net üzerindentrafik sigortası fiyatlarına 2 dakika da ulaşıp, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi edinin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL