Servisteki Aracın Sigorta Durumu | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Servisteki Aracın Kaza Yapması Trafik Sigortasının Kapsamında mıdır?

Trafik sigortası trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtların yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Kaza sırasında hasara uğrayan karşı tarafın ve 3. şahısların zararını maddi açıdan güvence altına alır. Avukatlık ücreti gibi giderler de bu sigortanın teminatları arasında yer alır.

Aracınızı kendiniz kullanırken karşılaştığınız kazalarda karşı tarafa zarar verdiğinizde bu zararları sigortanız karşılar. Fakat arabanızı bakım, onarım gibi işlemlerden dolayı servise bırakmanız durumunda aracınızda meydana gelebilecek zararlar trafik sigortası tarafından karşılanmaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Örneğin aracınızı tamir edilmesi için servise bıraktığınızda, tamircinin aracınızın çalışıp çalışmadığını yolda denerken birine çarparsa bu durumda çarptığı kişide meydana gelen zararlar zorunlu trafik sigortası kapsamında olmaz. Böyle bir durumun sonucundan tamirhanenin sahibi sorumlu olur.

Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamak için aracınızı servise vermeden önce "Servislerde Yapılan Yanlış Uygulamalar" yazımızı incelemenizi öneririz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Yapılır?

Zorunlu trafik sigortanızı Sigortam.net'te hızlıca yapın, olası hasarlara karşı kendinizi ve aracınızı güvene alın.

Devamını Oku

Geçerli Olan Zorunlu Trafik Sigortam Varsa Yeni Bir Poliçe Düzenlenir mi?

Geçerli olan zorunlu trafik sigortanıza rağmen yeni bir sigorta yaptırmanızın size bir avantajı yoktur ancak; poliçe yenilemenizi geciktirmenizin zararı çok.

Devamını Oku

Sürücüler Kaza Tutanağı Üzerinde Anlaşamazsa Ne Yapılır?

Kaza yerinde aracın konumunu değiştirmeden trafik polisini aramalı, kaza zaptı tutturmalı ve alkol raporu almalısınız.

Devamını Oku