444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Servisteki Aracın Kaza Yapması Trafik Sigortasının Kapsamında mıdır?

21 Mayıs 2014

Trafik sigortası trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtların yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Kaza sırasında hasara uğrayan karşı tarafın ve 3. şahısların zararını maddi açıdan güvence altına alır. Avukatlık ücreti gibi giderler de bu sigortanın teminatları arasında yer alır.

Aracınızı kendiniz kullanırken karşılaştığınız kazalarda karşı tarafa zarar verdiğinizde bu zararları sigortanız karşılar. Fakat arabanızı bakım, onarım gibi işlemlerden dolayı servise bırakmanız durumunda aracınızda meydana gelebilecek zararlar trafik sigortası tarafından karşılanmaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Örneğin aracınızı tamir edilmesi için servise bıraktığınızda, tamircinin aracınızın çalışıp çalışmadığını yolda denerken birine çarparsa bu durumda çarptığı kişide meydana gelen zararlar zorunlu trafik sigortası kapsamında olmaz. Böyle bir durumun sonucundan tamirhanenin sahibi sorumlu olur.

Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamak için aracınızı servise vermeden önce "Servislerde Yapılan Yanlış Uygulamalar" yazımızı incelemenizi öneririz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?