Servisteki Aracın Sigorta Durumu | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Servisteki Aracın Kaza Yapması Trafik Sigortasının Kapsamında mıdır?

Trafik sigortası trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtların yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Kaza sırasında hasara uğrayan karşı tarafın ve 3. şahısların zararını maddi açıdan güvence altına alır. Avukatlık ücreti gibi giderler de bu sigortanın teminatları arasında yer alır.

Aracınızı kendiniz kullanırken karşılaştığınız kazalarda karşı tarafa zarar verdiğinizde bu zararları sigortanız karşılar. Fakat arabanızı bakım, onarım gibi işlemlerden dolayı servise bırakmanız durumunda aracınızda meydana gelebilecek zararlar trafik sigortası tarafından karşılanmaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Örneğin aracınızı tamir edilmesi için servise bıraktığınızda, tamircinin aracınızın çalışıp çalışmadığını yolda denerken birine çarparsa bu durumda çarptığı kişide meydana gelen zararlar zorunlu trafik sigortası kapsamında olmaz. Böyle bir durumun sonucundan tamirhanenin sahibi sorumlu olur.

Böyle olumsuzluklarla karşılaşmamak için aracınızı servise vermeden önce "Servislerde Yapılan Yanlış Uygulamalar" yazımızı incelemenizi öneririz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Kapsamında Tazminat ve Giderler Nasıl Ödenir?

Hasar anında oluşabilecek giderler için Sigortam.net ile trafik sigortanızı yaptırın, trafik sigortası kapsamında giderler nasıl ödenir telaşına düşmeyin.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi

Zorunlu trafik sigortası kazayla karşılaşma durumunda karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarını ve kendilerini maddi açıdan güvence altına alır. Ayrıca avukatlık ücreti gibi giderleri trafik sigortası tazminat tutarına dahildir.

Devamını Oku

Karşı Tarafın Aracınıza Zarar Vermesi Halinde Ne Yapmalısınız?

Maddi hasarlı trafik kazalarında trafik sigortasının hasarınızı karşılaması için sürücülere düşen bazı görevler vardır.

Devamını Oku