Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü | Trafik Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü

Zorunlu trafik sigortası hakkında neler biliyorsunuz? Bildikleriniz ne kadar doğru? ''Trafik Sigorta Ettiren Kişi Hangi Nedenlerle Rücu Edebilir?'' ve Sigorta ettirenin sigorta süresi için ihbar yükümlülüğü ne? Trafik sigortası ile ilgili soruların yanıtlarını öğrenerek zorunlu trafik sigortasının avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Sigorta sahibi sigorta sözleşmesi sonrası meydana gelecek değişiklikleri öğrendiği andan itibaren 8 gün içerisinde sigortacıya ihbar etmekle yükümlüdür. 

Sigortacı 8 gün içerisinde sözleşme feshini gerçekleştirmez veya sigorta sözleşmesinin devamına razı olduğunu gösteren bir davranışta bulunursa, fesih yahut prim farklı talebinde bulunma hakkı düşer.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Söz konusu olan değişikliklere göre ihbar yükümlülüğünün yerine getirilmesinden önce meydana gelmiş olan durumlardan dolayı ödenmiş veya ödenecek tazminat için değişikliğin bildirilmeme durumunun kasıtlı olup olmamasına göre farklı hükümler uygulanır. 

Sigorta süresi içerisinde oluşacak değişikliklerin hafifletici niteliklerde olduğu yahut az prim alınması gerektiği kanısına varılırsa, değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren sözleşmenin sona ermesine kadar geçecek süre için gün sayısı esas alınarak hesaplanır, prim farkı sigorta ettirene geri verilir.

Olası hasar durumlarını kolayca atlatmak ve trafik sigortası sorgulama ile zorunlu trafik sigortası sahibi olabilmek için Sigortam.net’e ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarına danışarak trafik sigortası hakkında bilgi alın.


Benzer İçerikler

Trafik Kazasında Zaman Aşımı Süresi Nedir?

Herhangi bir trafik kazasında karşınızdaki sürücü suçlu ise talep edebileceğiniz bazı teminatlar vardır. Bu teminatlara hak kazanmak için kazanın meydana geldiği tarihten itibaren belirli bir zaman dilimi içinde hakkın talep edilmesi gereklidir.

Devamını Oku

Zorunlu Trafik Sigortası 2014 Uygulamalarında Neler Değişti?

Zorunlu trafik sigortası 2014 değişiklikleri neler oldu öğrenerek, zorunlu trafik sigortasındaki yeniliklerden uzak kalmayın.

Devamını Oku

Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?

Aracınızın park halindeyken hasar görmesi halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem problem yaşamamanızı hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Devamını Oku