Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü | Trafik Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü

Zorunlu trafik sigortası hakkında neler biliyorsunuz? Bildikleriniz ne kadar doğru? ''Trafik Sigorta Ettiren Kişi Hangi Nedenlerle Rücu Edebilir?'' ve Sigorta ettirenin sigorta süresi için ihbar yükümlülüğü ne? Trafik sigortası ile ilgili soruların yanıtlarını öğrenerek zorunlu trafik sigortasının avantajlarını değerlendirebilirsiniz.

Sigorta sahibi sigorta sözleşmesi sonrası meydana gelecek değişiklikleri öğrendiği andan itibaren 8 gün içerisinde sigortacıya ihbar etmekle yükümlüdür. 

Sigortacı 8 gün içerisinde sözleşme feshini gerçekleştirmez veya sigorta sözleşmesinin devamına razı olduğunu gösteren bir davranışta bulunursa, fesih yahut prim farklı talebinde bulunma hakkı düşer.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Söz konusu olan değişikliklere göre ihbar yükümlülüğünün yerine getirilmesinden önce meydana gelmiş olan durumlardan dolayı ödenmiş veya ödenecek tazminat için değişikliğin bildirilmeme durumunun kasıtlı olup olmamasına göre farklı hükümler uygulanır. 

Sigorta süresi içerisinde oluşacak değişikliklerin hafifletici niteliklerde olduğu yahut az prim alınması gerektiği kanısına varılırsa, değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren sözleşmenin sona ermesine kadar geçecek süre için gün sayısı esas alınarak hesaplanır, prim farkı sigorta ettirene geri verilir.

Olası hasar durumlarını kolayca atlatmak ve trafik sigortası sorgulama ile zorunlu trafik sigortası sahibi olabilmek için Sigortam.net’e ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarına danışarak trafik sigortası hakkında bilgi alın.


Benzer İçerikler

Otomobilimin Hasarını Trafik Sigortası Karşılar mı?

Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın, maddi açıdan güvence altında olun.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak 2 dakikada ulaşın.

Devamını Oku