Sigorta Sektörünün Riskleri Arasında Uzaylılar da Var!

Towers Watson’ın sigorta sektörüne yönelik yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Towers Watson bünyesindeki Thinking Ahead Group (Geleceği Düşünme Grubu) sigortacılık sektörünün uzun vadede beklediği “umulmadık riskleri” ölçtü.

Araştırma kapsamında; Türkiye’nin de içinde bulunduğu dünyanın birçok ülkesindeki sigortacılara, “Sigortacılık endüstrisini uzun vadede bekleyen en büyük ekstrem risk nedir?” sorusu soruldu. 30 binin üzerinde olan oyların değerlendirildiği araştırmada, en umulmadık riskler arasında küresel salgın hastalıklar, ekonomik buhran ve tsunaminin yanı sıra uzaylı istilası da yer alıyor. 

Araştırmanın en dikkat çekici yanı ise, 57’ye ulaşan farklı risk çeşidi içinde “Uzaylı istilasının gerçekleşmesi riski” cevabının verilmesi oldu. Çok az yönetici bu cevabı vermiş olsa da uzaylı istilasının gerçekleşmesi riski ekstrem riskler arasında yer aldı.

Ayrıca bu araştırma, son yıllarda ekstrem risklerin de sigorta şirketleri tarafından risk yönetimleri kapsamında dikkate alınmaya başlandığını ortaya çıkardı.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL