Sigorta Şirketlerinin Prim Üretimi Artıyor!

Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerininprim üretimi yükselmeye devam ediyor. Şirketlerin 2014 yılı Ocak-Temmuz dönemindeki prim üretimi %5,3 oranında yükseliş gösterdi.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB)’den alınan bilgiye göre, sigorta şirketlerinin prim üretimi 15 milyar 247,1 milyon TL’ye ulaştı.

Hayat sigortası ve hayat dışı sigortalar olmak üzere 2’ye ayrılar sigortada, elde edilen toplam primin 13,4 milyar lirası dışı sigortalardan sağlanırken, 1,8 milyar lirası da hayat sigortalarından kazanıldı. Bu durumda hayat dışı sigortalarda %8,63 oranında artış görülürken, hayat sigortasında ise %14,26 oranında düşüş yaşandı.

2014 yılının Temmuz ayı sonunda; birinci sırada %11,88 oranındaki pazar payına sahip olan Anadolu Sigorta yer aldı. İkinci sırada %10,82 oranla Axa Sigorta görülürken, üçüncülüğe ise %7,99 payla Allianz Sigorta geçti. Diğer şirketler ise sırasıyla; %7,23 oranla Aksigorta, %4,75 payla Güneş Sigorta, %2,25 ile Halk Sigorta, %1,47 ile Ray Sigorta, %1,30 ile Anadolu Hayat Emeklilik ve %0,85 ile Aviva Sigorta oldu.

Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinden en yüksek prim üretimine sahip ilk 10 şirketin toplam payı ise %63,63’tür. 2013 yılıyla kıyaslandığında artış görülmüştür. 2013’te bu oran %62,87’ydi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigortam.net’ten Sigorta Teklifi Almanın Avantajları

Sigortam.net’ten Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin en uygun kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası tekliflerine aşağıdaki adımlardan kolayca ulaşın.

 • Sigorta sorgulama işlemiyle karşınıza kolayca doldurabileceğiniz bir form çıkar. Bu forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek sigorta şirketlerinin size en uygun tekliflerini anında görün.
   
 • Online karşılaştırma platformu sayesinde seçtiğiniz sigorta teklifleri arasında fiyat, limit ve teminat karşılaştırması yapın.
   
 • Seçenekler arasından ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigorta paketini seçin.
   
 • Yaptığınız karşılaştırma sayesinde %45 fiyat avantajından yararlanın.
   
 • Poliçeniz ücretsiz kargo ile adresinize gönderilsin.

Hızlı ve uygun fiyatlı sigortayaSigortam.net ile ulaşın, değerli zamanınız ve paranız size kalsın. Dilerseniz sigortanızı telefonda yaptırın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 sigorta satın alın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL