Sigorta Poliçe Yenilemesi için 10 Basit Kural

İnsanoğlu ömrü boyunca pek çok şeye ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlarını en uygun ve doğru şekilde gidermek için çeşitli kurumlardan ve kişilerden bilgi alır, karşılaştırmalar yapar ve bütün bu süreç sonucunda alışverişini gerçekleştirir. Bu ihtiyaçların başında gelen güvenlik ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler, sigorta ürünlerini tercih ederler. Ancak sigorta alışverişi, diğer alışverişlerden farklıdır. Sigorta süreci, karar verme ve alım süreci ile sonlanmaz. Sigorta şirketleri ve teminatlarını nasıl karşılaştıracağınızı bilmiyorsanız; ''Sigorta Karşılaştırma'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bilgisizce veya yanlış yönlendirmelerle alınan sigorta ürünleri, hasar anında can sıkıcı olabiliyor. Yaşanan hasarlar ya sigorta şirketi tarafından tazmin edilmiyor ya da eksik tazminat ödemesi gerçekleşebiliyor.

Sigorta seçiminde ve alımında özenle hareket eden sigortalılar, sigorta poliçesi süresi boyunca aldıkları güvenceyi hissetmek istiyor. Kişiler aradıkları güvenceyi bulamadıklarında, poliçe yenileme dönemlerinde farklı arayışlara yöneliyor. Bu arayışın doğru sonuçlanması için kişilere büyük görevler düşüyor. Aksi takdirde, sigorta şirketini değiştirmenin hiçbir faydası olmayacağı gibi daha yetersiz bir poliçe ürünü alınabilir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Siz de poliçe yenileme dönemindeyseniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Poliçe Yenilemenizi Kolaylaştıracak 10 Basit Kural
 

 1. Öncelikle çok iyi analiz yapmalı ve başınıza gelmesi muhtemel riskleri göz önünde bulundurmalısınız.
   
 2. Sigorta poliçesi oluştuktan sonra muhakkak ek maddelerde dahil olmak üzere, tüm maddeleri okuyun ve soru işaretleriniz hakkında bilgi alın.
   
 3. Belirlediğiniz riskler doğrultusunda, alacağınız kasko ürünün neleri kapsayacağına veya kapsamayacağına karar vermelisiniz. Bu en önemli detaylardan biridir.

  Sigorta poliçenize dahil ettirdiğiniz her teminat, ekstra bir maliyet içerir. Bu yüzden poliçeniz tarafından size sağlanan teminatları kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde öğrenin.
   

 4. Daha önce aldığınız poliçede var olan ancak yeni poliçenizde bulunmayan ya da önceki poliçede olmadığı halde yeni poliçenizde var olan teminatlarınız olup olmadığını gözden geçirin.
   
 5. Aldığınız teminatlardan emin olun ve poliçeye sahip olmak için aceleci davranmayın.
   
 6. Sadece sigorta fiyatlarını düşürmek adına olmazsa olmaz teminatlardan vazgeçmeyin. Sigorta fiyatlarının belirlenmesi ile ilgili detaylı bilgi için; ''Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.
   
 7. Daha avantajlı sigorta paketleri olup-olmadığını sorgulayın
   
 8. Poliçe düzenlenirken vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Vermiş olduğunuz bilgilerin en güncel bilgiler olmasına özen gösterin.
   
 9. Her ihtimale karşı poliçelerinizi bitiş tarihi öncesi yenileyin. Zamanında yenilediğiniz poliçeniz size ekstra bir avantaj sunabilir.
   
 10. Sigorta yenilemenizi en doğru şekilde yaptırmanızın yanı sıra sigorta primlerini zamanında ödemeniz çok önemli. Sigorta poliçesi imzalanırken; sigorta ücretinin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılsa dahi sigorta ilk taksidinin ödenmesi ile devreye girer.

Günümüzde online sigorta hizmetleriyle sigorta sahibi olmak çok daha kolay ve zahmetsiz bir hal aldı. Siz de online sigortanızı en güvenilir şekilde nereden alacağınızı bilmiyorsanız, Sigortam.net'in sigorta sorgulama formuyla en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini değerlendirin. İsterseniz de kolay sigorta işlemleriyle ilgili uzman desteği için 44 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL