Trafik Sigortanızı Yaptırmadan Uzun Yola Çıkmayın

Yaz aylarının gelmesiyle beraber artan tatil yolculukları, karayollarında trafik kazalarının sayısını da aynı doğrultuda yükseltiyor. Sürüş sırasında gerek trafik yoğunluğu, gerekse de aşırı sıcaklardan kaynaklı meydana gelen konsantrasyon bozuklukları kazaların en önemli nedenlerinin başında geliyor. Bu gibi kaza risklerine karşı ise bütçenizin koruma altında olması için zorunlu trafik sigortanızı yaptırmış olmanız hayati bir öneme sahip.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sürücüler tarafından araç sigortaları içerisinde kasko sigortasının önemi sık sık dile getirilse de, zorunlu trafik sigortası için benzer şeyleri söylemek ise bir hayli zor. Gerek zorunlu olması, gerekse de son dönemlerdeki fiyat artışları bu algının oluşmasındaki en önemli nedenler arasında gösteriliyor. Oysa ki trafik sigortası sağladığı güvenceler ve teminatlar nedeniyle en az kasko kadar önemli bir sigorta türüdür.

Trafik sigortasını, trafikte karşı ve üçüncü taraflara vereceğiniz hasarları teminat altına alan bir sigorta türü olarak tanımlayabiliriz.

Trafik Sigortasının Sağladığı Güvenceler

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün istatistiklerine göre 2016 yılının ilk 5 ayında ülkemizde toplamda 157 bin 474 trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 106 bin 778 kişi yaralanırken, 1172 kişi ise hayatını kaybetmiştir. Ölümlü – yaralanmalı kazaların oluş şekline göre sırasıyla yandan çarpma, yayaya çarpma, yoldan çıkma, arkadan çarpma ve devrilme, savrulma, takla gelmektedir. Ölümlü ve yaralanmalı kazalardaki sürücü kusurlarının ilk sırasında ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uyduramamak gelmektedir. Ölümlü – yaralanmalı trafik kazalarına neden olan unsurlar arasında ise sürücü kusurları %90’ın üzerinde bir paya sahiptir.

Uzun YolGörüldüğü gibi bu tablo ülkemizdeki trafik kazalarının bilançosunun hangi noktalarda olduğunu daha net ortaya koymakla beraber, oluşan mağduriyetlerin daha da vahim hale gelmemesi adına trafik sigortasının önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Çünkü trafik sigortası, olası bir kaza halinde devreye girerek karşı tarafa vereceğiniz maddi ve manevi hasarların karşılanmasını sağlamaktadır. Trafik sigortası bir kaza halinde karşı tarafın aracında meydana gelen maddi hasarın karşılanmasının yanı sıra, yaralanma veya ölüm halinde ise tedavi masraflarını ve manevi tazminatları da karşılamaktadır.

Aracınızın trafik sigortasının bulunmaması halinde ise söz konusu maddi ve manevi tazminatlar doğrudan sizden talep edilecektir. Bu nedenle bir anlık dalgınlık sonrasında neden olabileceğiniz olası kaza tehlikelerine karşı aracınızın trafik sigortasını yaptırmayı sakın ihmal etmeyin.

Tatil Yolculuğunuz Aracınızın Bağlanmasıyla Kabusa Dönmesin

Trafik sigortası, neden olabileceğiniz kazalara karşı sağladığı teminatlar kadar, zorunlu olması nedeniyle yaptırılmaması halinde karşılaşılabilecek yaptırımlar açısından da oldukça önemlidir. Bilindiği gibi trafik sigortası yaptırılmamış veya poliçe yenileme tarihi gecikmiş bir araç, trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde bağlanarak, belirlenen otoparka çekici yardımıyla götürülür.

Bu gibi bir senaryo gerektiği kadar can sıkıcıyken, söz konusu talihsizliğin bir de tatil yolculuğunda başınıza geleceğini düşünecek olursanız olayın ulaşabileceği boyutları daha iyi tahmin edebilirsiniz. Böylesi olumsuzluklarla karşılaşmamak ve yolculuğunuzu tedirginlik içerisinde geçirmemek için aracınızın poliçesinin yenileme tarihini geciktirmeden yaptırmalısınız.

Poliçenizin Vadesinin Dolduğunu Yolculuğunuz Sırasında mı Fark Ettiniz?

Zorunlu trafik sigortası poliçenizin vadesinin dolduğunu yolculuğunuz sırasında fark edebilirsiniz. Böylesi bir durumda panik yapmanıza hiç gerek yok.

Aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesi için her nerede olursanız olun ister trafik sigortası hesaplama ile isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alıp, uzman sigorta danışmanlarımızla birlikte Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırabilirsiniz.

Teklifler arasından aracınıza ve bütçenize en uygun poliçeye kolayca sahip olmamanız için "bi'alo deyin, halledelim!"

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mayıs 2018 Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mayıs ayında 2 puan yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mayıs ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2...puan, trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu...Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin...Mayıs ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mayıs ayı kasko...sigortası endeksi Nisan ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 97 oldu. Trafik sigortasında ise Nisan ayında 65 olan endeks, Mayıs...ayında yaşanan 1 puanlık artış yaşayarak 66 oldu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.080 TL’ye;...831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 878 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan,...endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “Sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini müşteriye sunan...Türkiye’nin en büyük sigorta platformu olarak, müşterilerimizin en doğru ürünü, en iyi fiyata, kolay ve hızlı bir şekilde...satın almalarını sağlıyoruz. Ayrıca ilk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko...ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı ve Mayıs ayında 97 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko...sigortası prim ortalaması, Mayıs ayında 2.080 TL oldu. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Yılın ilk...ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mayıs ayında 1 puanlık bir artış kaydederek 66 oldu. Böylece geçen ay 863 TL olan...ortalama trafik sigortası primleri ise 878 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yıl aynı dönemde 737 TL olarak...gerçekleşmişti. Geçen yıl Mayıs ayında 2.014 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mayıs ayında 2.080 TL oldu....Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz...büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman...müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu...yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: