Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi? | Trafik Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?

Trafik sigortası yaptıracak ya da yenileyecek olan sürücülerin kafasına birçok soru takılıyor. ‘’Trafik Sigortamı Bitiş Tarihinden Önce Yenilemezsem Ne Olur?’’, ‘’Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?’’ gibi sorular bunlardan sadece bir kaçı.

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan, yaptırmadan trafiğe çıkmamamız gerekir. Trafik sigortanız olmadan aracınızı kullanırken yakalandığınız takdirde aracınız bağlanır ve trafiğin otoparka çekilir. Trafik sigortası cezasına otoparkta kaldığı her gün için de otopark bedeli eklenmektedir. 

Ayrıca hasarsızlık indirimi, trafik sigortası için de geçerlidir. Hasarsızlık indirimiz olsa dahi, yenileme yapacağınız zaman zamlı fiyat uygulaması ile karşılaşırsınız. Sigorta şirketleri geçen her 30 gün için %5 zamlı prim uygulamaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Gününden önce yapılan trafik sigortasında merak edilen konu;  mevcut sigortanın tarihinden önce bitip, gününden önce yaptırılan sigortanın işleme girip girmeyeceğidir.  

Tabii ki mevcut sigorta bitmeden önce, yeni sigortanız devreye girmeyecektir. Trafik sigortanızı önceden yaptırmış olmanız, mevcut poliçeyi etkilemez. Sigorta bitiminden ne kadar önce yaptırırsanız yaptırın mevcut belirlenen süre bitmeden yenisi başlamaz.

Gününden önce yenilenen trafik sigortası mevcut poliçenizin bitişiyle başlar ve 1 yıl sonunda sona erer. Trafik sigortasının her yıl zorunlu olarak yenilenmesi gerekir. Gecikmeli yaptırılan sigorta belirli bir gecikme cezası da kapsar. Bu yüzden trafik sigortanızı gününden önce yenilemek sizin yararınıza olacaktır, böylece hem mevcut döneme göre daha indirimili yaptırmış olur hem de günü unutup ceza ödeme durumuyla karşı karşıya kalmaktan kurtulmuş olursunuz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Trafik Kazasında Zaman Aşımı Süresi Nedir?

Herhangi bir trafik kazasında karşınızdaki sürücü suçlu ise talep edebileceğiniz bazı teminatlar vardır. Bu teminatlara hak kazanmak için kazanın meydana geldiği tarihten itibaren belirli bir zaman dilimi içinde hakkın talep edilmesi gereklidir.

Devamını Oku

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Yapılır?

Zorunlu trafik sigortanızı Sigortam.net'te hızlıca yapın, olası hasarlara karşı kendinizi ve aracınızı güvene alın.

Devamını Oku

Güvence Hesabının Faydaları Nelerdir?

Güvence hesabı kaza sonucu mağdur olanların haklarını korumak amacıyla kurulmuştur. Kişilerin zararlarını karşıladığı durumlar vardır.

Devamını Oku