444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?

17 Nisan 2014

Trafik sigortası yaptıracak ya da yenileyecek olan sürücülerin kafasına birçok soru takılıyor. ‘’Trafik Sigortamı Bitiş Tarihinden Önce Yenilemezsem Ne Olur?’’, ‘’Sigortamı Gününden Önce Yenilersem, Mevcut Poliçem Biter mi?’’ gibi sorular bunlardan sadece bir kaçı.

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan, yaptırmadan trafiğe çıkmamamız gerekir. Trafik sigortanız olmadan aracınızı kullanırken yakalandığınız takdirde aracınız bağlanır ve trafiğin otoparka çekilir. Trafik sigortası cezasına otoparkta kaldığı her gün için de otopark bedeli eklenmektedir. 

Ayrıca hasarsızlık indirimi, trafik sigortası için de geçerlidir. Hasarsızlık indirimiz olsa dahi, yenileme yapacağınız zaman zamlı fiyat uygulaması ile karşılaşırsınız. Sigorta şirketleri geçen her 30 gün için %5 zamlı prim uygulamaktadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Gününden önce yapılan trafik sigortasında merak edilen konu;  mevcut sigortanın tarihinden önce bitip, gününden önce yaptırılan sigortanın işleme girip girmeyeceğidir.  

Tabii ki mevcut sigorta bitmeden önce, yeni sigortanız devreye girmeyecektir. Trafik sigortanızı önceden yaptırmış olmanız, mevcut poliçeyi etkilemez. Sigorta bitiminden ne kadar önce yaptırırsanız yaptırın mevcut belirlenen süre bitmeden yenisi başlamaz.

Gününden önce yenilenen trafik sigortası mevcut poliçenizin bitişiyle başlar ve 1 yıl sonunda sona erer. Trafik sigortasının her yıl zorunlu olarak yenilenmesi gerekir. Gecikmeli yaptırılan sigorta belirli bir gecikme cezası da kapsar. Bu yüzden trafik sigortanızı gününden önce yenilemek sizin yararınıza olacaktır, böylece hem mevcut döneme göre daha indirimili yaptırmış olur hem de günü unutup ceza ödeme durumuyla karşı karşıya kalmaktan kurtulmuş olursunuz.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?