Sompo Japan’dan Büyümeye Devam

Sompo Japan Sigorta Bireysel Teknik ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, Sompo Japan Sigorta’nın genç bir sigorta şirketi olmasına rağmen devamlı olarak kâr etmeyi başardığına dikkat çekti.

Ortaç, şirketlerinin 12 yaşında olduğunu ve bu 12 yılın her senesinde şirketlerinin teknik kâr açıkladığını vurguladı. Kuruluş masraflarının etkisiyle sadece ilk 3 yıl bilanço zararı açıkladıklarını kaydeden Ortaç, “2005 yılından bugüne kadar, 9 yıldır her sene çok yüksek öz sermaye kârlılık oranlarıyla beraber bilanço kârı açıkladık. Bu kârlılık kasko sigortasında da kendini gösteriyor. Örneğin kasko sigortalarında son 7 yıla baktığımızda sektör son yıl hariç sürekli zarar ederken, şirketimiz istikrarlı olarak bu üründen kâr etmiş ve istisnasız tüm yıllar, sektörün çok daha üzerinde olumlu sonuç almıştır” dedi. 

Sompo Japan Sigorta Kâr Ediyor

Sürekli ve istikrarlı olarak kâr edebilmenin müşteriler, acenteler, çalışanlar ve sermayedarlar açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Ortaç, bu istikrarlarının fiyat politikalarına da yansıdığını söyledi. Ayrıca, Ortaç müşterilerinin yenileme dönemlerinde sigorta şirketlerinin zarar etmesi nedeniyle uyguladıkları büyük zamlarla karşılaşmadıklarını da dile getirdi. Acentelerinin kâr edebilen bir şirketle çalışmanın rahatlığı ve gücüyle, daha rekabetçi fiyatlarla büyüdüklerini belirten Ortaç, gerçekleştirdikleri kampanyalar sayesinde acentelerinin ek gelir kazandığını ve dünyanın birçok ülkesine seyahat etme şansına sahip olduklarını söyledi. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL